Razvlacenje slike

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mersad, Mar 9, 2008.

  1. mersad

    mersad Guest

    Pozz prije svega :)
    Ev, kupih ovaj nadaleko hvaljeni syncm 2032bw, i odma se susretoh sa misterijom :oops:
    Posto sam dugogodisnji korisnik crt-a , znate kako je sad...
    Eh, problem je slijedeci; pri pojedinim rezolucijama mi slika ne fituje ekranu. Dakle imam sa strana praznog crnog prostora. Prikljucio sam na dv, a koliko skontah, ona opcija autoadjust radi samo sa vga.
    Na max rezoluciji je sve ok, a spustim na 1440*900, i par ispod, imam prazan neiskoristeni prostor okolo :D
    Recimo na 1024*768 je ok, ali je slika nekakava isprana,mutna, ne bas kvalitetna.

    Eh, kako sad da to nastelujem da mi pri svakoj rezoluciji koju odaberem, slika ispuni cijeli ekran.

    Tnx na replijima :smt006
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Samo ga mozes koristiti na njegovoj nativnoj rezoluciji (max ponudjena), sve ostalo ispod kvari kvalitetu slike. Tako ti je sa LCD monitorima.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ti pricas o scalingu. Zavisi koju graficku imas, to stelis u driverima graficke.
     
  4. Venom

    Venom Aktivista

    Pa samo u driverima napravis scaling i bice ti uredu na svakoj rezoluciji. Jedino ce ti na non-ws rezolucijama biti crno sa strana. Logicno :smt003

    [​IMG]
     
  5. mersad

    mersad Guest

    Izvin'te zaboravih reci da mi je radeon9600 grafa :)
    Skinuh zadnje drajvere i ope isto.
    Vidio sam da ima opcija digital panel->atributes; scale image to full panel size , ali ona je vec checkirana :shock:

    @venom, crno i sa lijeve-desne, gornje-donje. ma nebi se ja mucio da mogu naci neku opciju poput zuma :mrgreen:

    Kud ne uzeh monitor nomalan... :smt005
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jebo monitor koji ne radi na manjim rezama. Idi vrati to smeće ili ga baci u kantu.