RCA i 3.5mm adapter - Gdje naci ?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JaLa, Apr 26, 2011.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav raja,

    Problem je sljedeci:
    U sobi mi od kompa do muzicke linije ide jedno 10ak metara Cinch kablova, stereo lijevi i desni. Imam one obicne cinch (crveni/bijeli) kablove iz 3 dijela, sto zajedno daje 10ak metara. Ta 3 dijela sam spojio RCA prikljuckom/produznikom (slika 1) koji idu direkt do linije, a sa druge do kompjutera na koji sam na zvucnu stavio 3.5mm adapter (slika 2).

    Vrlo cesto dodje do prekida zvuka na lijevom/desnom zvucniku zbog RCA prikljucka i/ili 3.5mm adapter (3.5mm -> 2x cinch).
    Gdje mogu naci ova 2 kvalitetna adaptera ili ima neko drugu ideju ?

    btw: U autu imam kvalitetne cinch kablove, ali su poskupi, pa mi se nedaje toliko para za te kablove.

    slika 1:
    [​IMG]

    slika 2:
    [​IMG]
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    M.Dvor, Cobra? :)
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Ako mislis Electronic Centar, nista, sve je ne kvalitetno
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    OBI, rselectronic na Dobrinji, ako ne nadjes sta trazis-ebay.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Imaš li digitalni izlaz na kompu/digitalni ulaz na liniji? Ako ćeš ganjati kvalitet to je put. Ovako si na adaptere dao više para nego da si kupio ovaj kabal Ja sam ga uzeo u Electronic centru 10 m 10-tak KM. Adapteri i kvalitet ne idu zajedeno
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Nemam digitalni na liniji, samo na media playeru i mozda plazmi... Postoji li neki drugi nacin za dobijanje na kvalitetu zvuka, ili samo kupiti komplet liniju/pojacalo koje ima digitalni ulaz ?

    GV, za taj kabal, jel vrijedi i tu pravilo sto deblji to bolji, ili je zvuk isti kod cincha, bio on deblji ili tanji ?
     
  7. GV

    GV Komšija

    Linija je koja? Digitalni ulaz može biti optički i/ili koaksijalni, integrisane kartice i jeftine diskretne kartice obično imaju samo koaksijalni. Integrisane zvučne kartice obično nisu naročito kvalitetne u pogledu zvuka te se samim tim ne isplati ni pretjerano ulagati u kablove. Općenito za kablove vrijedi jedno pravilo, to što čuješ ti ne čuje netko drugi i to je proporcionalno cijeni koju si platio. Ako uzmemo bolnu istinu da je kod većine ,,consumer'' uređaja najskuplja pojedinačna komponenta kartonska kutija u koju je isti bio upakovan neko ozbiljnije ulaganje u kablove je overkill. Uzmimo da je 10% vrijednosti ,,linije'' (računajmo ovdje i matičnu/zvučnu kompjutera kao izvor signala) neka granica ukupnog ulaganja u SVE kablove. Kvalitet zvuka zavisi od mnogo faktora, jedan od glavnih je razmještaj zvučnika pa se prvo poigraj s tim. Iz ličnog iskustva znam da ove stvarčice ili ove znaju pozitivno uticati na zvuk. Pričam malo napamet jer ne znamo o kakvoj se opremi kod tebe radi Daj malo pojedinosti da steknemo bolju sliku.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator



    Mozes li napisati, ako bas tvrdis da su kvalitetni, o kojim se cinch kablovima radi ? Ja dva puta kupovao (ne znam koja je marka bila) i oba puta losiji bili od trenutnih koji su prespajani ..a mozda i gube kontakt na krajevima.

    Pa prije nego sto uzmeem lemilicu i ovo ne sredim, volio bih ipak zamjeniti kablove da "normalno" izgleda.
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    @NAILS - Ne znam koje su marke kablovi, izlizao se natpis na njima, jer sam ih vadio, stavljao, provlacio X puta... Ali su duplo deblji od onih u Mercatoru :D

    @ GV
    Ovako, pojacalo je Technics SU-V620, Equalizer je Marantz EQ351. Redovno, skoro uvijek slusam muziku na francuskim radio stanicama preko DBOX II digitalnog receivera. Zvucna na kompjuteru je intergrisana sa Realtek HD audio managerom...
    Sve to je spojeno na equalizer koji dalje ide na pojacalo. Zvuk sa digitalnog receiver je fantastican, dok sa kompa i nije (pojacam do nekih 30-40 % pocne da krci itd itd, a do zvucnika nije). Zvucnici su 2x JVC SK-1000 i 2x Technics (model cu pogledati poslije).

    Linija:
    http://hifi-leipzig.de/shop/images/product_images/popup_images/1326_1.jpg

    Equalizer:
    http://images7.okr.ro/auctions.v3/7.../656278950259301440048537-2507151-700_700.jpg

    Zvucnici:
    http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqZ,!j!E1Mn6+ngrBNdErvnkB!~~_1.JPG?set_id=880000500F
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. steta. Hajde ako saznas koji su model, javi. Ne mogu kupovati na pamet u nedogled.
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    Prozovi CarAudio ovdje u Sarajevu i vidi sta oni nude, koje marke i modele, pa se prema njima ravnaj.
     
  12. GV

    GV Komšija

    Ja sam imao pozitivna iskustva sa Monster kablovima vidi ovdje to je ono što tražiš (trenutno) nisu nešto skupi, može se naći za svakoga ali te dužina ubi, vidim i Hama ima baš tvoju dužinu.

    Možda bi najpametnije bilo kupiti poštenu zvučnu karticu (koja ima chinch izlaze pomogućnosti) i približiti liniju kompjuteru ili obrnuto da uštediš na dužini kablova :wink:
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma odavno imam namjeru uzeti karticu, ali mi je neko sa foruma rekao da necu dobiti razliku u zvuku sa zvucnom od 100 KM ili ovom integrisanom. Ako ipak ima razlike, ostavi mi molim te nekoliko preporuka, a da nije preko 50 KM polovna.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    ASUS Xonar