Realtek X-Fi mod driveri i softver

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ReNNo, Feb 10, 2010.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Upravo sam pokušao staviti modane drivere za Realtek chipove koje možemo naci u maticnim plocama.
    Driveri simuliraju Creative X-fi kartice i omogucuju sav softver od tih kartica.

    A posto su skoro sve X-Fi kartice samo sa softverskom podrskom moguce je onda i na integrušama simulirati skoro pa iste stvari.

    Više o tome na :
    http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=87523

    Upravo sam pokušao instalirati i podesiti CMSS 3D opciju i Crystalizer i mogu reci da je zvuk skoro pa perfektan.

    Na vama ja da okušate.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ne bi stavio Creative softver na računar, nema šanse. BTW, ovo je dobar dokaz koji su lažovi ljudi iz Creative-a. CMSS 3D i Crystalizer su hvalili kao čudo neviđeno, a sad se vidi da je to obični softver koji radi i na drugim čipovima. Da ne spominjem sad laži o 24bita i sl.
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    Sve je to odlicno i radi, ali otkad sam to instalirao, u wmp s pjesme na pjesmu treba dobre 2-3 sekunde...
    I mis stopa tokom prebacivanja s pjesme na pjesmu.

    Edit: Jedina pravo dobra stvar je ovaj bass redirection, napokon rijesi problem sa x530 zvucnicima i prevelikim basom.
    I jos jedna losa stvar, kod prebacivanja sa zvucnika na slusalice, svaki put se mora gasiti taj redirection i onaj CMSS klinac i vice versa.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na kraju dodje opravdano sto prodaju softver, jer izgleda softver cini karticu.