[Review] Fortron Everest 700W

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Nov 17, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. JVC

    JVC Overclocker

    Dobro za nase papke kojima je bitno koliko je wati, MHz, Mpixela i sl. da se malo busaju.
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Užas. :|
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pogledao sam sta ostali kazu za ovu napojnu, medjutim niko je preporucuje. Cudno, jer mislim da sam negdje citao review 600W verzije koja je prosla poprilicno dobro.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad je jedan Fortron ovako uzas :shock: sta onda reci :?: za cunga lunga napajanja :roll:
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Procitaj zakljucak, vidjet ces da je cunga-lunga bila bolja - mislim da je neki Powmax ili tako nesto :D
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Ovakvi proizvodi uveliko doprinose srozavanju nekog branda, kad kiksas u high end segmentu bolje da te nema :)
    btw i Everest 900W je takodje dobio jedva prosjecnu ocjenu.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Koja katastrofa. :)
     
  9. Blowfish

    Blowfish Aktivista

  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jonny rece da je ovo druga zaredom FSP everest napojna koja je raga,covjek im predlaze da ugase citavu epsilon platformu i da krenu dalje :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj "test" nije nikakav test. Spojit 700W napajanje na konfu koja trosi 200W i uskliknuti "wow, super tjera ovu konfu" ne pije vodu.

    Jonny (iako to vise ne radi on, nego njegove kolege) je probao dva napajanja, tako da nije do primjerka.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zaista jadna napojna.
    Ako ne može povuci 10A na 12V railu....zaista jadno.
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nevjerovatno...i to renomirani FSP...ovo je jedan veliki FAIL :D

    ne znam kako su dobili certifikat "80 Plus"...pocinjem da sumnjam u tu organizaciju za certificiranje :)
     
  14. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Znaci FSP je ipak fus :D
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije FSP fuš,nego je Everest ko k*rina!
     
  16. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Neshvatljivo mi je da imaju jednu seriju koja je medju najboljima u klasi, dok druga nije konkurencija drugim napojnim.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Izgleda da je na ovu seriju dosao neki majstor pocetnik pa nije bas poletovao spojeve najbolje :D dok se on malo ušteli biti ce to ponovo dobre napojne :smt003
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Greske se desavaju i najboljim. Jos jednom da ponovim, za one koji nisu upratili, FSP pravi vise od pola "kvalitetnih" napajanja na trzistu, bez obzira na brand.
     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Istina, proizvode napojne za druge brendove, ali po njihovim specifikacijama. Nego ja da sam FSP, prvo bih testirao napojnu prije nego je izbacim na trziste.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    jebiga stedi se na r&d