"rezanje tonskog zapisa"

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Jan 3, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovako.. skinem cesto album koji je sastavljen u jednu mp3 pjesmu. Pa sad.. rezanje petnaestak pjesama posebno ovo ono oduzme jako puno vremena i ako se tako ne cini.

    E sad imal kakav programcic namjenjen maksuz za tako nesto? Ok.. znam da ni jedan ne moze prepoznati gde tacno treba da sjece.. ali imal ono nesto.. pustim tu jednu pjesmu gdje su sve uvaljene.. pustim da svira,.. kad zavrsi recimo prva pritisnem tamo neki gumb i on samo snimi taj preslusani dio kao jednu zasebnu pjesmu, pa tako drugi trecu i slicno.

    Stvarno kako god podjem nikako se ne isplati rezati posto konkretno ova doticna muzika pocela se pakovati u jednu pjesmu a ima dva diska po 18 pjesama na jednom albumu pa to 36 komada nije bas lako izrezati.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Bila je slična tema na forumu pa odradi search.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma Wavepad je tu zakon :)

    Nije nimalo komplikovano, a oduzelo bi ti oko 10min da ih sve fino izrežeš.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Svi ti programi imaju manu da moraju reenkodirati mp3 u wav i nazad to ima cak i nero odlicno rijeseno ali najlakse ti je sa direct mp3 splitter.
    http://www.mp3-splitter-joiner.com/
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Bravo kralju, sahu, idolu.
    Konacno da rasteretim malo svoj disk i sredim download/mp3, cini mi se da imam fajlova od 2005 koje sam skidao preko skystar, a vazda mi bilo mrsko to sjeckati. Znam sigurno da uz jazz koji sam skidao ima po vise fajlova u paketu nadam se da barek 20% njih sadrzi zapise u obliku cue ili metadata fajlova.
    EDIT: a ja se vazda pitao koji ce mu t... po tri cetri fajla uz audio fajl, kad ono te omot,te textovi, te nadam se cue...
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Dog_Father, ..evo skinuo sam taj. Evo trazim koji album da skinem da probam. Samo.. kako fercera? Ne kontam bas zasto ide preko neta ovo ono ?

    EDIT: ahhh.. do mene je . Nomj zamjeriti nego ne radi taj link, 404 error ..odnosno radi stranica ali gdje download ne ide.. pa cu naci neki drugi izvor pa kada probam javim kako fercera.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala ali evo skinuo sam vec.. v1.2 ..da, albumi dolaze sa cue fajlom.. nadam se da ce raditi kako treba. Evo skidam part2 pa ce mo vidjet.

    U scakom slucaju hvala velika. Znao sam za noc svuci 2-3GB nadajuci se da su pjesme podjeljene a ne zajedno. Rjesio si me muka.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo podjeli on njega u rekordnom vremenu.. ono trenutno odradi za sekundu.

    Hvala prijatelju jos jednom ..nemas pojma koliko mi je ovo pomoglo.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imam pojma, kako nemam. :D BTW bila je tema jos jednom, sule trazio.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma predpostavljao sam da je jos neko trazio ali nisam znao pod kojim imenom da trazim imal tema.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    mp3DirectCut :wink:
     
  14. klima

    klima Aktivista

    Meni treba opet nesto drugacije, ali jeste neka vrsta rezanja :)

    Treba mi da izrezem glas tj da ga izdvojim a ostale zvukove (shum, muzicke instrumente itd) da ukinem, ako ne apsolutno barem maximalno. Da li neki od tih programa to moze odraditi a da nije komplikovano, jer fakat s tim audio programima nikada nisam dolazio u dodir. :)
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Takvi programi ne postoje. Citao sma jednom gdje navodno postoji nekakav program za slican posao.. ali je to meni kao da hopces da vidis sta je iza uslikanog brda.

    Jako jako davno probao neku aplikaciju i zvuk je užasan. Podsjeca me na momenat kada spojis pogresno žice slusalica koje koriste 3 žice za dva zvucnika, pa cujes samo muziku bez basa a nigdje glasa.. ili cujes neki rifove rifove kako se izdvajaju.

    Ne znam u kojem kontekstu tebi treba ali koliko je meni poznato, tako nesto ne postoji. Ako su do sada izmislili to cudo, bulo bi super.
     
  16. pac

    pac Komšija

    Klima pa nije ovo CSI HWB da tako nesto moze :lol:
     
  17. klima

    klima Aktivista

    heheehhehe ma mora moci :) meni to treba ...nek nejma daj :D

    ma u sustini bih trebao malo filtrirati i izdvojiti glas snimljen diktafonom u sobi gdje postoje dodatni shumovi vozila, tv-a mozda itd koji cine da glavni glas nije bas jasan...

    kontam mozda sa cool editom probati????
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam par godina koristio cool edit pro. Inace, tebio ne treba program za izdvajanje glasa vec za ciscenje. Nisma se nikada bavio tim filtriranjem ali probaj sa njim. Trenutno ga nemam na ovom racunaru.

    I inace, racunar ne zna sta je glas a sta instrument. Jedino kvalitetnije izdvajanje bi moglo ici na audio zapise gdje je glas recimo dosta "viši" od ostalih dubljih tonova. Na taj nacin izdvajas visi ton. Drugacije ne moze.