Rezolucija i bit problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by JasonH, Dec 28, 2008.

  1. JasonH

    JasonH Aktivista

    Formatirao sam sistem i ponovo digao..
    Instaliram prvo drivere za maticnu i skinem najnovije drivere za graf sa nvidia-ine stranice..
    Instaliram i restartujem pc.
    Restartovalo se i sada nemogu staviti uopste vecu rezoluciju od 800x600 i stoji mi na 4 bit-a.
    Pokusam opet format i instaliram sa drugog cd-a i opet sve isto..


    Ako sam u pogresan podforum stavio , molim zamjenite..
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Koja graficka koji driveri ?
     
  3. JasonH

    JasonH Aktivista

    8800 GT
    Najnoviji , mislim 180 nvidia driveri..

    Formatirao sam opet da bih mogao "normalno" pregledati internet dok nenadjem rjesenje problema..
    Također napominjem nisam instalirao sa cd-a nego sa interneta..

    Neznam sta bi se desilo kada bih instalirao sa CD-a? kojeg sam dobio u bundle-u .
     
  4. GW

    GW Moderator

    Probaj drivere sa cd-a.
     
  5. JasonH

    JasonH Aktivista

    Re: Rezolucija i problem

    Preimenovao sam topic , jer sam rješio ovaj problem ali sam idalje ostavio slican naziv , nadam se da nema problema..
    Instalirao sam drivere sa cd-a.

    Imam još 3 pitanja :smt003
    1. Kako mogu formatirati obje particije i onda na jednu dići sistem a da je druga prazna , to jeste kako formatirati obje particije?
    2. Imam još jedan HDD koji bih ubacio u ovaj računar , kada ga priključim na matičnu ploću , šta onda ? Gdje da podesim ga da radi? Također i na njemu ima sistem i podaci na 2 particije pa bih i njih formatirao.
    3. Da li je moguće da grafička moja nema to neko dodatno napajanje pa neradi baš punom parom. (8800 GT) Jer danas nađoh u bundlu kabal za napajanje al možda je to rezervni kabal , nisam otvarao da vidim u kućištu pa samo pitam jel postoji mogucnost da nije spojeno..
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    1. Pa prilikom instalacije Windowsa obrises sve particije, formiras nove i formatiras :|
    2. Prikljucis ga i to je to. Ako hoces da bootas sa njeg, podesi u BIOS-u
    3.
    Koji si ti modder covjece, nisi ni kuciste otvorio da vidis jer ti kabl spojen a moddao bi kuciste i pravio modding timove :lol: :lol: :lol:
    Ide jos jedan red: :lol: :lol: :lol:

    Sad da ti odgovorim na pitanje: vjerovatno bi radilo, ali bi neka LED bila upaljena, ili bi ti bila neka poruka na monitoru kako PCI-E aux kabl nije prikljucen.
     
  7. JasonH

    JasonH Aktivista

    Otvarao sam kuciste al to nisam gledao ..

    Ja sve zelim pitati , nego da grjesim ..

    A sto se tice toga , uradio sam jedan mali mod ali nisam htio pokazati bas iz razloga sto bi me svi flejmali.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Pokaži ba. Ako ništa, nasmijaćemo se. :)
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Eto sad problem ispade odvrnut tri sarafa i pogledat jel kabl prikljucen :lol: