Rezolucija TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AhmeT, Jan 12, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh znaci... Malo sam se dvoumio gdje da ovo pitam pa reko ajd ovdje cu :D

    Uglavnom zanima me jedna sitnica... Kako mogu saznat u kojoj rezoluciji je prikaz slike na TVu??? Znaci ne onaj program obicni nego preko tv izlaza na grafickoj... Ja sam sredio to preko svideo izlaza na grafickoj, pa to ide u onaj cinc il sta je vec, pa onda preko scarta sam to spojio...

    Slika je super... Al me zanima koja je rezolucija... Jel ima kakav program koji bi isao redom "liniju po liniju" ili tako nesto (npr ako je 800*600 na desktopu i sad da krene prve gore piksele pa tako sve i da ja gledam hocel TV sve prikazat)...

    Uglavnom tako nesto... Unaprijed hvala :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    sve je to lijepo mada ja opet nekontam kako cu provjerit u kojoj tacno rezolucji radi... tj kad to downscaluje il sta vec radi.... nisam ja bas dobar u tim vodama.. :D
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne kontam ja tebe sta ti...
    Reza na CRT Tvu je (obicno) 720x576, i preko toga TV ne prikazuje. Ako ti na TV-out stavis 1024x768 slika se smanji na rezu TV-a...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mozes biti 99% siguran da ti TV radi u 720x576 ili 720x480 (interlaced, zavisno od TV-a i TV-outa na grafickoj). ako stavis vecu rezu od te na desktopu, onda ce TV u clone modu ili smanjiti citav desktop tako da se uklapa u tu rezoluciju ili ce koristiti panning (skrolanje ekrana) da prikaze tacno onoliku sliku kolika je i na monitoru (zavisi od postavki u driverima).