1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ja i rodjak se posvadili ok slijedeceg pitanja>

    On Govori da je svaka graficka od 128MB bolja od bilo koje graficke sa 64MB. On precizira na tome da je njegov Ati radeon Atlantis 9200SE 128MB DDR brza i jaca od moje Ge force 4 Ti 4200 64MB.
    Ja kazem da nemora da znaci jer postoje graficke sa 64MB kao 9500Pro radeon Ti 200, Ti 500, Ti 4200 dok tamo postoje kante poput Mx 440 128MB fx 5200 128MB. Ati radeoni 9000, 9100,9200 SE ILI OBICNI ILI PRO 128MB


    KO je u pravu i sta je istina?

    p.s. Sa svojom konfom u potpisu imam 11xxx poena dok on sa svojom i Pentiumom 4 2.6GHZ 800FSB Ima 5XXX.
    I ja mu govorim kladili smo se u telefone pare i sve sto nam je palo na pamet pa vas molim da sto prije odgovorite!

    Hvala unaprijed.
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    c, c, c...

    R9200SE 128MB definitivno nije jaci od GF4Ti4200 64MB.
    U novijim OpenGL igrama (novi Serious Sam, Doom 3, itd) te u igrama baziranim na Unreal2 engine-u, 128MB (i vise) predstavlja veliku prednost, ali to ne vazi ako kartica ima osakacenu arhitekturu i sporu jezgru/memoriju (npr. R9200SE i FX5200).

    Osim toga, rezultat u 3DMark-u sve govori:)
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    evo oce rodjak dokaz da nije jaci
     
  4. kenci

    kenci Aktivista

    hehe glupog ti rodjaka
    shalim se
    njemu sto je veca cifra, mora biti jace ;).. dobro ta od 128 moze pokupiti vise meorije u sebe, al dzaba kad nije brza.. producenti koji prave graficke.. oni napucaju njih samo tako.. da je strava ono.. al dzaba joj sve to, kad nije sve namjesteno kako treba.. da bi zajedno radilo, uz te specífikacije.....

    gledam bas neke testove
    slicne su.. negdje je tvoja jaca, a negdje njegova.. ali tvoja je u vodstvu kad skupis bodove.. ;) .. sto znaci da je jaca i bolja.. ;)

    http://www.tomshardware.com/graphic/20031229/index.html
     
  5. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Uzmite neku igru i probajte je na istoj konfiguraciji, samo sa drugacijim karticama, pa cete vidjeti fps kakav je :p

    Eto uzmite UT2003 na primjer, ili CoD, ili bilo koju zahtjevniju igru (samo nemojte HL uzeti :lol: ) :p


    Edit:

    Evo sa ovog linka od Kenci, npr u CoD-u, GF4 4200 Ti 64 MB - 70 fps, Radeon 9600 SE (koji je bolji od 9200 SE, ako ne vjeruje nek se ubije :p) - 33 fps, a Radeon 9200 128 MB (ali ne SE nego normalna verzija - 59 fps :p
     
  6. kenci

    kenci Aktivista

    ma jasta stari.. kenci pametan pa mu sve nadje.. sad kad od rodjaka dobijes pare, mobile ili sta ja znam.. meni 25%.. pa makar bila zica telefonska, ili naljepnica mobila :p
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma znam ja uvjek igram na sigurno hvala momci

    Jos njegova je SE verzija sto znaci na nivou Mx 440 Kartice i jos kaze da je moja i mx 440 na istom nivou.

    dobro jos nije usao u svijet tehnologije to bi bilo isto ko da kaze pa P4 na 1.9 GhZ je bolji od Athlona 2500+ jer ovaj drugi radi na 1833MhZ a nezna da ovaj dize pentiume 2.4,2.5,2.6 ko od sale i jos sa klokom 2200MHZ ide i dere i 3.2GHZ pentiume heheheeh

    Neka jos ga moram uciti

    Ako procitas ovu poruku rodjak , eto mene sutra da ti uzmem telefon i pogledaj skorove sto je kenci stavio pa nemoj se sramotiti jos da su uvrstili SE verziju hmh khm hm
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Nek ti rodjak uzme kiflu i ubije se.
     
  9. kenci

    kenci Aktivista

    hehe... kukuruzom ga trehni po vugli ;)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    nema me na forumu 2-3 dana i odmah neki ludi rođaci se pojavili... daj ti njemu reci da je SiS svojevremeno izdavao prebrze grafičke sa 128 ili 256 rama, možda među tim modelima nađe favorita.

    strašno smiješno zvuči usporedba 9200se i ti4200.