rundll32 ,skype jede memoriju

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by irhadkul, Nov 24, 2012.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Upravo sam primjetio da mi se ventilator grafe vrti bez razloga, i vidim da je 100% loada a na cpu 30%. Pokazuje da je rundll32.exe koje je pokrenuto od strane "mene" i njegova lokacija je u dir-u skypa. Ja pretpostavljam da je neki malware, ali evo da pitam da li je ko imao ovakvih problema?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bih maknuo skype, checkirao viruse/malware, onda ponovo instalirao skype da vidim ima li ponovno belaja. :)
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Izgleda da je jedan od ovih registry cleanera ubacio taj rundl i neki batch fajl koji ga pokrece na startu.Bit defender ga ne prepoznaje ko malware.Eto bas sam se sad sjetio sto ne koristim programe koji "ciste" racunar
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Izbrisao skypov appdata, nije bio malware vec samo ovaj reg cleaner pokusao da nesto "ispravi". Ugl rijesen problem
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Skype je meni licno taraba odavno, ima par mjeseci svaki put kad otvaram skype, cpu usage ode do 70-80% ROFL.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je nešto do tebe.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne znam, doduse to se pocelo desavati nakon sto sam presao na Z77, nije bilo toga na X58, moze biti da se ploca i skype jednostavno ne vole.

    Jer do OS-a nije, jer sam najmanje promjenio 15 systema od kada imam Z77 build.
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    izbrisi ovaj appdata,ovaj rundll32 u njemu se pokrene i jede sve zivo