Sales Scout - Prva bh. shopping aplikacija !

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bumbe, Nov 25, 2015.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Pozdrav HWB raja,

    [​IMG]


    Nadam se da ne smeta sto koristim ovaj prostor kao "reklamu" ali ujedno bi i da cujem vaša mišljenja oko biznisa kojeg sam startao prije nepuna 2 mjeseca.
    Rijec je o mobilnoj aplikaciji preko koje ce svoje korisnike putem pushup notifikacija obavjestavati o aktuelnim,novim ili starim snizenjima i popustima u svim gradovima BiH.Princip je vrlo jednostavan,na home screenu odaberete kategoriju koju zelite,odaberete radnje koje zelite i cim ta radnja izda novi popust vi bivate obavjesteni putem notifikacije na mobitelu.Aplikacija ce biti potpuno besplatna za download.
    Takodjer cete na svakom screenu od odredjenog branda imati mogucnosti da vidite listu njihovih radnji sirom Bosne i Hercegovine,adrese,kontakt te izracunavanje najkrace rute putovanja od tacke na kojoj ste do tacke na kojoj je lokacija dućana.
    -Ovih dana cu najaviti i neke nagradne igre koje cemo pokrenuti u saradnji sa nekim vodecim brandovima koji su nam ukazali povjerenje kao Sport Life,Sportina itd.
    Aplikacija ce biti dostupna za download od nedjelje 29.11.
    Bacit cu vam ovdje neke screenshotove BETA verzije.
    I ovom prilikom ukoliko ovdje postoji neko ko ima svoj vlastiti biznis a uklapa se u nas koncept,nek me slobodno kontaktira zbog buduce saradnje.

    Iskreno se nadam da cu s ovim dozivjeti barem minimalni uspjeh te da ce stvar ostati aktivna naredne 2 ili 3 godine minimalno,a vjerujem i duze !

    Takodjer,

    Vaše misljenje me jako interesuje i ukoliko imate nekih prijedloga i stavki koje bi bile korisne da ubacim u app,bio bih vam jako zahvalan.

    PS. uradio sam novi dizajn Logoa.not bad a ?

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. kio

    kio Komšija

    Logo mi se svidja :) Sretno sa aplikacijom :)
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Vjerujem da ime "SalesScout" ne odgovara konceptu aplikacije. Trebalo bi, ako se ne varam, biti "Sale" (jer je taj "Sale/Rasprodaja" koju ti ganjas u aplikaciji idiom rijeci "Sale/Čin prodaje").

    Kada probas izgovoriti SaleS Scout, osjetiti ces da zapravo aludiras na SALES kao nekakvu prodaju, a ne na snizenje, to bi vec bilo Sale Scout.

    Vjerujem da ima neko kompetentniji od mene da te posavjetuje (možda negira ili potvrdi), ali ako vec puštaš app onda radije odmah u početku da se osiguras.

    Sretno!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    DiscountScout meni bolje zvuči. :D
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svejedno će se ime izgovarati sa jednim S u sredini iako se slažem sa donjapom.

    Inače sam imao ideju da uradim istu stvar ali nemam coding vještine :D
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Imal' za windows phone
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije u pitanju izgovor, nego kako ce se aplikacija plasirati, kako ce je google na kraju registrovati i tako ce i ostati, a ako zelis da budes relevantan za pretrazivace onda i ime mora odgovarati.

    Ja bi licno, kada dodje do imena, ganjao nesto lokalno, mada vjerujem da je veoma tesko naci nekakvo "mocno" ime. Koliko sam skuzio aplikacija ciljano ide za nase govorno podrucje, pa mozda nekakav Dr.Popust, DjePopust? :)

    @Bumbe, najtezi dio posla dolazi tek nakon izgradnje aplikacije, a to je promocija prema buticima tj. brendovima. Treba se pripremiti na ovaj tip pitanja: "Koliko je puta app preuzeta?, Ko je jos od poznatiji prijavljen?, Sta mi imamo od toga?"

    Nasi prostori su nazalost prilicno skepticni oko toga svega, i nekako je svima tesko, iako eventualno radis na promociji njihovog brenda, stvara im se obaveza da moraju JOS nekog dodatno obavjestavati o snizenjima (tj. da tebi jave da imaju da ti ubacis, jer ne mozes ti kupiti okolo gdje ima). Jos jedno pitanje ce biti da li je popust centralizovan ili svaki butik (razlicita lokacija npr Mostar/Sarajevo) ima pravo na razlicite popuste etc.

    Mi smo nesto pokusali sa nekretninama, ali nije zazivjelo, mozda treba pogurati opet, ali nekako se vecini "neda to raditi", pogotovo ako ces im zatraziti nekog novca!

    Sretno svakako.
     
  8. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Pokusat cu da ti objasnim princip.

    Klijent odnosnos BRAND dobija svoju platformu aplikacije preko kojeg on osobno unosi svoje popuste,mjenja postojece itd.
    Moram da napomenem da sam vec postigao ugovor sa par franšiza (Sportina - grupacija posjeduje par brandova - Tom Tailor,XYZ,Sportina itd) SportLife , Zara (Odnosno ta cjelokupna grupacija u kojoj spada Zara,Bershka,Stradivarius) te Mittex i Granoff ciji je vlasnik isti.

    Sto se tice tvog drugog pitanja,odgovor je vrlo jednostavan.

    Recimo SportLife posjeduje butike širom BiH,i klijent ima ponudjen cjenovnik,koji smo vec ranije utvrdili ( 3 paketa) gdje svaki odredjeni paket nosi svoje privilegije (broj radnji,broj artikala,neke specijalne pogodnosti). Grupacije za svaki brand moraju posebno uzimati pakete odnosno preplate kod nas.Ne moze se desiti da grupacija Sportina uzme jednu pretplatu za sve brandove,nego svaki njihov brand ide na zasebnu pretplatu.Recimo maksimalan broj artikala koji jedan shop moze postati na najskupljem paketu je 10 ( Svaki naredni artikal se placa dodatno 2 KM).Mislim,postoji tu jos stavki koje naravno ne bi da otkrivam,ali princip i sistem su poprilicno razradjeni.

    Sto se tice promocije,radimo puno parom.Uopste nije jednostavno koliko je meni to djelovalo prije nego sam krenuo,ali iduce sedmice spremam par bas jakih promocija.Recimo,Edin Dzeko ce reklamirati sa slikom na kojoj je Logo Sales Scouta i shareom na svom FB i Instagram profilu.Takodjer i Pjanic.

    Cinjenica je da brandovi dobijaju marketinski prostor za jako jeftinu cifru.Jeftinije nego sto mjesecno plate internet recimo.A uz to reklama je 24h online. Nadam se samo dobrom odzivu korisnika i da cemo sabrati odredjeni broj downloada.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Baš me zanima koliku cifru dajete mediskim ličnostima da šeraju određenu stvar ili nešto obuku :D
     
  10. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Poslovna tajna :lol: :twisted:
     
  11. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Da,da :)
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    BH aplikacija, a ime sales scout. Nije vam ciljno područje NYC.

    iOS?
     
  13. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Aplikacija se nece zadrzati samo na prostorima BiH,vec radimo na tome da krenemo sa Svicarskom,odnosno Baselom,takodjer i u Zagrebu.Tako da nam treba univerzalno ime a ne na svkaom nativnom jeziku stavljati :)
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako ce ici univerzalno onda topla preporuka da se "validnost" imena provjeri, jer ako se vec ulazu neki novci u to bolje biti siguran u samom startu.
     
  15. Bumbe

    Bumbe Aktivista

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Instalirao, super ideja, samo fale detalji sta je tacno (ili bar odprilike) na snizenju. za Target pise da je 30% na asesoare, ali na sta tacno - pojam nemam (vjerovatno 30% na neke USB stickove xD ), pa me niti privuci ne moze. Ono, Ameri imaju http://deals.kinja.com/ , dobro bi bilo da i mi znamo kada je 970GTX negdje 30% off i sl :)
     
  17. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Nazalost,razvijanje naseg app traje jako kratko,a potrebno je puno duze vremena.Poslije nove godine ide veliki update gdje ce biti ubacene sve te stavke,jer se na njima vec radi.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Stavite kakav loading bar kad se prvi put pokreće aplikacija meni je došlo da je zatvorim nakon 5sec čekanja
     
  19. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    stavljeno je ovo molimo pricekajte...dok ne bude zavrsen dizajn finalni ali to nece prije nove godine