Samsung Galaxy S i9000 stock rom

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Benq, May 11, 2013.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Uzeo sam Galaxy S koji je rootan i instaliran custom rom 4.1.2 , zanima me koji je postupak vracanja na stock rom , sta mi sve treba ? Ako moze link ili neki detaljniji opis bio bih zahvalan.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne znam zasto bi :D

    Sa dobrim custom ROM-om taj telefon je 3 puta bolji nego sa stock-om, znam iz licnog iskustva.

    Ali ako bas hoces trk na xda-developers i naci ces tamo sve.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Ne pravi mi nikakve probleme sto jest jest i ljepsi je puno od stock roma , al eto kontam nek se nadje ako budem htio da se vratim na stock..
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve stock romove, pa tako i zadnji, mozes naci na sammobile.com. Potrebna je registracija. Za vracanje stock roma treba ti odin (windows aplikacij) i naravno rom. Procedura je jednostavna i moze se izguglati u tri klika, ali evo ispod sve korake. Instalacijom stock roma si automatski unrootao telefon.

    Code:
    1. Place both the files you downloaded to your Desktop.
    
    2. Extract files from both the archives to your Desktop.
    
    3. Double-click on Odin executable file and it’ll launch.
    
    4. In the Odin, click on PDA and select the Stock Firmware file you extracted earlier to your Desktop.
    
    5. Put checkmark in the boxes that are labeled as Auto Reboot and F. Reset Time.
    
    6. Make sure that the Repartition box is NOT checked.
    
    7. Turn OFF your device.
    
    8. Reboot the device into Download mode. To do that, simply press and hold the Volume DOWN+Home+Power buttons together.
    
    9. Press the Volume UP button to continue to Download mode.
    
    10. Connect your device to your PC using the USB cable.
    
    11. Click on Start button in the tool and it’ll begin flashing the stock firmware.
    
    12. Once it’s done, your device will automatically reboot.
    
    13. And you’re done!
    EDIT: Zaboravih napomenuti, racunaj da je zadnji ofišl rom Gingerbread (2.3), dok je kod tebe JB (brzi, sigurniji).
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Hvala Dog , juce sam vratio na stock rom jer je onaj rom 4.1.2 imao nekoliko bugova od kojih me jedan posebno nervirao , jednom resetujem mobitel mogu se konektovat na wifi al BT ne , drugi put resetujem mobitel onda je kontra , vratim ga na Froyo 2.1 sve radi odlicno , krenem preko KIES-a da ga apdejtujem kaze nema novih apdejta , skinem 2.3.6 rom ubacim preko ODIN-a i radi super , samo me buni na sammobile stranici kad izaberem svoj model i lokaciju (BiH) izbaci mi da je zadnja verzija 2.3.3) , mozes li mi molim te dati link JB rom da skinem , jer je telefon stvarno brz pa ne bi bilo steta da se iskoristi sa najboljim romom koji moze na njeg ?

    EDIT : I kad budem uradio apdejt na JB da li root ostaje ili moram ponovo rootat ?
    Da li moze ovaj rom ? Imam iskustva sa androidom ali ne bih u romu da pogrijesim pa bolje prvo da pitam http://androidlegend.com/cyanogenmod-10 ... elly-bean/

    Kad odem na download na toj stranici , otvori se nova stranica sa rubrikama i verzijama , koji da skinem jer ima Stable , RC , Nightly... http://get.cm/?device=galaxysmtd&type=nightly ?
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu, ima li neki sajt za stock romove za LG telefone, kao ovaj sammobile?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kao sto rekoh gore, zadnji zvanični rom za galaxy s je gingerbread (2.3). Ako hoces Jelly Bean, moras ici na neku custom varijantu. Na xda-developers formumu imas sve, redom dok ne nadjes sta ti odgovora. Poprilicno su popularni SlimBean, Mackay ROM, HellyBean, Saurom, MIUI, kao i AOSP/AOKP izdanja, standardna i prepakovana. Ja trenutno vozim ovaj Mackay. I da, moras ponovo rootati. Procitaj obavezno upustvo za flashanje, posto se mora reparticionisati kad ides na JB.