Samsung Jet-problem sa porukama

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by X-Factor, Jul 1, 2010.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pozdrav

    Imam problem sa navedenim telefonom kad je sms u pitanju. Naime, default storage za sms je phone i kaze da moze max 500 poruka stati. Moguce je izabrati jos jedino SIM. U opcijama ne postoji da za storage izaberem memory karticu recimo. Smjesno mi da jedan ovako hardwerski dobar telefon ne moze sacuvati ni tih 500 poruka koliko pise. Vjerovatno se misli na 200 inbox, 200 sent, 100 draft. Tako da je sad problem sto nema ni 200 sms u inboxu a kaze memory full. Ide pravo na zivce, pa me interesuje je li neko ima isti telefon i kako je rijesio ovaj problem. Ima li neki hack, update, bilo kakvo rjesenje za ovo, jer mora se svaki put brisati nesto iz inboxa da se dobije sms.

    Unaprijed hvala za pomoc ;)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Procitao sam da ipak moze na memori karticu. Da tebi ne snima samo na SIM ?

    EDIT: U specifikaciju stoji: SMS Memory 492MB. Vidi u nekim opcijama memori kartice. TZreba da bude nesto kao: Settings - Memory Settings - Default Memory page.

    EDIT2:

     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    To sam pokusao uraditi, odem u opcije i nema nigdje da prebacim na memory karticu. Jos sam ubacio kingston karticu umjesto neke no name i opet nema nista. Provjerit cu opet sve opcije na telefonu i moze li update softwera da se uradi ako ima nova verzija.