Satelitski risiver

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Venom, Jun 8, 2011.

  1. Venom

    Venom Aktivista

    Posto gledam uglavnom njemacke kanale preko satelita, a koji prelaze na digitalu, moram kupiti novi LNB i novi risiver. (trenutno imam analogni LNB i risiver)

    Citao sam po forumu i gledao ove dreamboxe itd, ali mislim da mi to nije potrebno kao obicnom korisniku. Uglavnom ono sto je meni potrebno je neki obicni digitalni risiver, sa eventualnom mogucnoscu izbacivanja hd signala. Ima li ko kakvih preporuka, gledao sam neke skymaster modele, vidim njemci prave, pa pretpostavljam da nisu losi?
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    Uzmi dm500 kineza. Tesko da ces naci nesto znacajno jeftinije od njega sto se tice tih "dummy"-a, a mogucnosti su visestruko vece. Nekad ce ti nesto od toga zatrebati, a razlika u cijeni je mizerna.

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Novi LNB ti 99% ne treba, neki obicni Opticum receiver ti je dovoljan ako gledas samo one "standardne" kanale (RTL, SAT1, EuroSport...).
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako sam lika dobro razumio on hoce hd resiver, odnosno resiver sa mogucnoscu reprodukovanja hd signala, tu nema dileme, ako neces neki dreambox, onda svakako dream klon koji rade izvrsno kao i originali, konkretno dm800hd nesto stariji model i cijena mu je oko 250-300, ili najnoviji klon dm500hd cijena nesto vise od 300 km. Ukoliko neces hd kanale gledati sasvim dovoljan je klon dm500s nekih stotinjak km. Lnb mozes koristiti stari ako je univerzalni za analogni i digi signal, a ako nije morat ces kupiti novi, ali on nije skup.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    Pa otprilike to i gledam, mislim da trenutno fatam Astru 2b i sve sto na njoj ima.

    Pa taj HD nije uopste nuzan, i meni ama bas ne trebaju neke mogucnosti koji imaju ti klonovi, znaci obicni dumb risiver, sa eventualnim hdmi/hd prikljuckom, cisto iz razloga da imam bolju sliku na lcd-u. Vidim ovi njemci su poceli furati neki hd+ klinac (sat1 hd, pro7 hd...) a ovi skymaster-ovi risiveri koje sam spomenuo u prvom postu to imaju. Vidim niko ih nije spomenuo uopste, pa ne znam kakva su oni kupovina? I generalno mene zanima gdje da ih nadjem :D mislim bilo koji od ovih risivera?

    Edit: I budzet od 150KM za jedan risiver ne bih da prelazim...
    I trebace mi novi lnb svakako, jer je ovaj bas bas prastar ima mu vise od 10 godina, tako da ne vjerujem da je digitalni...
     
  6. Venom

    Venom Aktivista

    Nista?
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sve ti je receno, za 150 km ne mozes uzeti nikakav hd resiver, vec samo sd, i najbolji za te pare je dm500s klon.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  8. Venom

    Venom Aktivista

    Ok , hvala za savjet svakako, samo mi recite gdje da nadjem taj klon, na piku / marketu, ili ima negdje nov?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imas ga naci gdje god hoces, ko god prodaje tu opremu ima taj resiver, illi ukucaj na piku/marketu dm500s, i ne daj vise od 120km, mislim za nov resiver.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Moje preporuke za: http://www.pik.ba/artikal/944912/dreambox-dm500s-90km-/
    Mislim da je covjek najpovoljniji i najposteniji na PIK-u sto se tice DM500s. Ja sam do sada od njega uzeo 5 komada i niti jedan se nije pokvario. Najstarijem ima sigurno dvije godine vec. Osim toga, covjek daje 12 mjeseci garanciju na resiver.
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    sto se tice DM 500s ja sam svog clone (kineza) davno prodao..rijesio se problema..
    jer su to losi resiveri pogotovo ako koristis neki emulator tipa CCcam ili neki drugi cesti su problemi padanje emulatora ili blokada resivera :( tako da sam presao na DM 800 HD kinez i tih problema nema, resiver je brz i stabilan sto je najvaznije i najbitnije.
    Svakako obrati paznju na to..bolje uzeti DM 800 HD ili 500 HD ili 800 SE nego 500s i citav zivot se patit s njim.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma nemoj. Sto ce nekome bez HD tv-a ti resiveri? Kupit HD resiver da gleda samo SD kanale je smijesno.

    Cijena DM500s je 80-100KM, cijena DM800HD je iznad 300 i danas, klon DM500HD je tek dosao i cijena mu je nesto niza od 400KM.
    Dakle, to su 3-4 puta skuplji resiveri, a covjeku ne treba DVBS2 resiver.

    Nije istina da je patnja gledati DM500s, jer i to zavisi od primjerka do primjerka i do image-a u samom boxu.

    Kod mene je OpenPli image, i ne pamtim kad je zadnji put zaglavio, a koristim CCCAM emu, i card sharing, iz struje box nisam istekao
    oko 5-6 mjeseci vec. Tako da je to prica za malu djecu.

    Sa tim malim SD boxom sam cak i dekodirao neke full HD kanale (DVBS), evo i snimio sam:



    Imam i DM800HD i vece glavobolje mi je zadavao od DM500s malca, vjeruj. Ali ne generaliziam da svi DM800HD ne valjaju, ali
    ljudi se dosta zale na taj box, i sam sam jedan od njih.

    DM500s mi je na jednom tvu, a DM800HD na drugom, tako da ih znam u dusu kako se ponasaju.

    DM500s kinez je odlicna kupnja za 80KM. Nista bolje ne postoji. Full stop.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017