Savjet za popravku zvucnika

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JaLa, May 23, 2010.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav prijatelji,

    zvucnik marke JVC za kucu na maloj snazi, znaci kada ga malo pojacam, kao da krci/prdi... Kada ga pojacam vise onda je zvuk OK.
    Znaci problem je to sto krci, odnio sam ga u RTV Servis Fiko na Kosevsko, kaze on da to ne radi i preporucio mi nekoga na Anexu, ali ne znam ni ko je ni kako se zove majstor.
    Moze li mi netko pomoci ili preporuciti drugog majstora oko zvucnika ?

    btw. kada zvucnik pritisnom prstom, bilo u membranu ili negdje drugo, prestane to krecenje, i "Fiko" je rekao da ga treba nesto kao "presvuci"

    Hvala
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    :smt005 :smt005 :smt005
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Zvucnici ti nisu centrirani pa bi ih trebalo centrirati, na Anexu ti to radi Tomo mada mislim da ce tesko uzeti tako sitan posao jer je inace ters do bola.
     
  4. GV

    GV Komšija

    Kupi nove zvučnike, vjerovatno je membrana otišla, odlijepila se, izvitoperila...popravak skuplja pita nego tepsija, mada možda ako kaneš malo sintelana na pravo mjesto, ko zna čuda su moguća. Koliko su para (bili) ti zvučnici?
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Ev ga.
    Zvucnici su 3-sistemski i nisam mislio mjenjati samo bass jer bi pokvario izgled ovog kompleta. Naravno 2 imam :)

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us