1. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Pozz raja , evo malo sam zainteresiran da upgradeam comp / novi uzmem

    Eh stanje je ovako imam kompic sljedece konf
    AMD Athlon 64 3200+ sck 939 + BOX
    ASUS A8S-X
    1 GB RAM DDR
    ASUS EXTREME AX550 512 MB 400 Mhz
    HDD 80 GB 7200 Rpm
    DVD ROM +/- RW WRITE MASTER
    WIN XP PRO SP2

    sada on je malo zastario ali slusa.Samo pocinje da grafulja odkazuje tak da ...
    Sada kontam , traziti kaku ol graficku i nadograditi ovo cudo koje sasvim dobro radi za moje potrebe , pa a kasnije kupim nov racunar da se zalozim debelu i uzmem nesto haman pa future proof xD
    ili da sada se odmah zaletim jer su cijene intel proc pale upola pa da poberem sta ima dobro sastavim ono sto se da odraditi i da bude jedan solidan komp za narednih 3-4 god opet.

    Sa ovim future ready u prvom dijelu sam mislio debelo se zaloziti , uzeti naj proc koji bude u opticaju za normalni narod , ddr3 8 gb rama , dual ili cak quad grafu , sa bruku ssd i blu rayom da se zavalim (naravno to kasnije malo kada padne cijena koliko toliko) i jos bruku cuda.
    A za ovaj drugi sam mislio uzeti kaku maticnu da moze gurati intel quad kakav dobar , uzeti neku finu nVidia grafu 4 gb ddr2 ostalo u hdd i optiku frknuti...pa onda veselo.

    Samo me zanima vas savjet.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta, mislis istrest 10.000KM za komp? :lol:

    U taj komp ubaci kakvu X1650XT/7600GT/7900GS i pogurat' ce jos dosta toga. Naravno da nece bit' dosta za Krajsu, al' ce ic' igre stare dvije godine. Obzirom kakva je kita X550, to ce ti bit preporod.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kupi jos rama i npr HIS Radeon HD 3850 512MB, koji je nekih 250km. Preporodices se :)
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    To "250" kod nas mozes sanjat, jos uvijek nije ispod 300km HD3850.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, 3200+ ne moze gurat HD3850, eno kod mene u sestrinoj kanti 3000+@3500+ umire kad su u pitanju novije igre.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne vrijedi na to trosit 300KM.. Kupi kakvu polovnu grafu do 100KM..
    A za taj future ready nemoj ni pomisljat.. Kupi normalnu konfu do 2000KM..
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    Ma ja čisto sumnjam da će on uzimati tu future ready kantu-čuj ddr3 ram 8 gb a znamo kakve su cjene ddr3 memorije a kakve perfomanse u odnosu na ddr2 :shock:
    Mislim da je on samo bezze nabrajo komponente da se prok**či :lol:
     
  8. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    pa kada je na prvom odgovoru bilo zaloziti se 10 k ( pa tu negdje bi bilo )
    grafa mi netreba prejaka samo da radi u nekim normalni uslovima i da moze neke igrice na med da tjera a neigram igre tipa krysis ili nes slicno ili da ja trazim high detalje ni nista , znaci meni je vise produktivni rad , a kaka igrica za samo za relaksaciju xD

    @ metallac zar nemislis da ce se to stanje malo popraviti za jedno godinu do dvije ....
    i uostalom nisam samo bezveze nabrojao komponente da se ku***m nego sam Death Serious oko toga , kada sam mislio zaloziti se nisam mislio idem trznuti jes 50 maruna da bolju grafu uzmem nego fino odletiti i da imam nes za narednih 5 godina da je cutting edge xD
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    To zaboravi i sa 10.000KM konfom
     
  10. GW

    GW Moderator

    Za pet godina svaki pc postane smeće, nebitno koliko ti uložiš u njega. Ako baš hoćeš da potrošiš 10k km, kupi pc za nekih 2000 km (koji će ti služiti za "produktivnost"), ps3 + hdtv + dobar 5.1 ili 7.1 sistem za ostatak para. I daj par stoja sadake da se ne osjećaš loše nakon ove kupovine.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    za dvije godine ako ne ulažeš u pc on postane smeće a to što si ti gore naveo je previše glupo za kupiti kada se može puno manje para dati a fina kanta kupiti
     
  12. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    evo sredio sam problem dok se malo skontam xD , danas novi racunar neke vrijednosti od 1,5 k ali meni ide besplatno xD konfu neznam , trebala bi biti solidna xD , novo i sva cuda. To ti je kad te sreca hoce pa racunara na sve strane ima :D
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    xd su kartice za fotić.
     
  14. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    xD jeste ali i za smilie
     
  15. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    kupis comp za 2500 KM sa ekranom nekim sminkerskim sve uzmes eh sada .
    sto ti ostane bacis pare na ps3 i plazma TV .

    a ostatak para meni E8200 uzmi ...
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    nisi shvatio moju poantu...