Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A nije dijete strpati PD u 16V i imati citav flaw u dizajnu motora.
    Ne kontam, ti kritikujes najpopularniji i najbolji dizel motor u tom segmentu. Ako je isti isao u Volvo i Mazdu to mnogo govori o njemu. Bar nije bilo fulova kao na 1.6 TDi kojem su prije 100k crkavale pumpe visokog pristiska i dizne. Evo kada usporedimo 2.0 TDi i 2.0 HDi i tu pobjeđuje HDi.
    Ali svakako nije to tema price već prijedlog Selvinu za auto.
     
    Last edited: Dec 1, 2019
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I dan danas 1.6hdi iz 2019 god ima isti karter kao sto je imao i 2004. Nije problem bio u tome sto ostane ta 3 dcl ulja u motoru kod zamjene nego sto motor propusta garež u ulje u toku rada i onda se tolkko isprlja iznutra da kompomituje podmazivanje. U nove generacije nije poboljšano podmazivanje nego je riješen problem prodora gareži u ulje i zato više nema problema sa podmazivanjem.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako god, znam da je problem riješen u c reviziji motora od 2010-godine kao i sve druge dječije bolesti. A recimo VW 1.6 TDi u prvim generacijama 2009-2012 problema milion, nikom ne bih preporučio.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi u pravu,nema Tiguan sa PD motorom,a ta wikipedia je puna grešaka,piše i da audi A4 B8 ima PD motor što takođe nije tačno...
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Wikipedia se inace ne uzima kao izvor jer podatke na istoj moze unositi i mijenjati svako dijete :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 and Aldiin like this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    I ja vozim pezoa, ali ne bih ovog 2008, blizi je golf plus kategoriji nego crossoveru. Radije stariji 3008 ako ce ici na nesto tog tipa.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    iskreno stariji 3008 nije nista bolji, gomila plastike i srednja konzola koja smeta svima koji imaju vise od 80kg i 1,80cm.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Sta sad nije plastika? Meni se srednja konzola ne cini losom, prakticno je rasporedjeno ako nista i na dohvat ruke. Udobno je vozilo i prostrano, dosta mi se cvrsce i stabilnije cini od 2008. Istina u 2008 se nisam vozio, samo sam ulazio u auto. Nije sad da je ijedan neka sreca, ali ako bih ja birao, radije stariji 3008 nego 2008.
     
    Lamagician likes this.
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nazalost sve vise plastike ali taj 3008 nije nista bolji od 308 a platis dosta vise love. Konzola smeta nogama jer je visoka i lose pozicionirana...probao i odustao. Svakako je bolje od 2008 jer je to jos manje ali ima i boljih vozila za te pare.
     
  10. kio

    kio Komšija

    Ma c max uzmi i to je to . Jesi gledao Grand Cherroke benzin/plin.
    I Kia Sorento ili Hyundai SataFe. Sorento ti je proper off roader. 2.5 dizel. Korejski ML.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Preporuka za Cybertruck! Mislim da bi ti bas odgovarao ocu.
     
    zippoo likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Scotty Kilmer bi dobio infarkt na ovoj temi :D
     
    Haker likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mog mehaničara :D @Qler [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bivsi mi sef imao vozni park Ford-ova, ovlasteni servis ih nije mogao popraviti :D
    Sve i jednog ili bacio ili vratio ili prodao u dijelove.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D taj majstor neki amater :)

    evo sad ce godina kako imam ovog mondea, od servisa sam imao zamjenu spone 50KM sa rukama, plus spura...
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gluposti ...pa nemoguce je da niti jedno auto koje je imao nije barem "potrefio" i da su svi stradali
    ovo je kao da kazes da neki brend valja ili ne valja a ne da poredis odredjen model...kao sto bosnje misle da je svaki samsung "vrh" i onda kupi J seriju :D
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    trebao je davno, samo da se makne sa youtube-a, pametnjakovic kao i nasi uber majstori garazisti, samo golf bajo moj, i to do 6ice, 6ica ima puno elektronike - samo prebaci na ameriku. Nije da nista ne zna, samo ga vrijeme pregazilo.
     
    Last edited: Dec 2, 2019
    Haker likes this.
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @mobsterc ma Scotty je komedija, ne treba ga uzimati za sve teme full ozbiljno ali to sto sere po Fiat-Chrysler-u, Renault-Nissanu, GM-u, PSA... je i vise nego zasluzeno.
    I "premium" njemci kao "endless money pit" sigurno nije laz.
    Pretjeruje malo sa starom Celicom i clickbait naslovima/izjavama ali iskren je i reci ce kako stvari stoje sto se tice pouzdanosti.

    @zippoo dizLO im je sve i jedan govno.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drugim riječima samo Toyota valja do 95. :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ma gledam sve, zato sam i napisao sta smo sve obisli (rav4, qashqai, tiguan, duster). Obilazim sve sto nije od svercera i sto spada cijenom i karakteristika u ono sto trazimo. Bio je jedan Sorento, ali mislim da je godiste bilo 2006/2007, to mi je vec staro, da je makar 2008, idealno 2009, da je barem (tj. samo) 10g staro :) Eh da, gledali smo i golf 6 plus (to je mislim @NAILS preporucio, tacnije sportsvan, ali je on izvan budzeta daleko), jest nesto visociji od obicnog golfa ali je ipak golf, ne vidim neki benefit. Nije mi to to, a otac je bio zagrijan dok nismo probali tiguana, onda je vidio da je golf 6 plus igracka naspram njeg :D