shut down pitanje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Samir_Masinac, Apr 11, 2006.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    E ovako. Pao mi juce OS. Kako ne bi sad u to ulazio ja sam kriv. Al je 8 mjeseci radio ko doxa. Sad sam ja instaliro Win XP SP2 i Auto patcher dec i jan. I sve je ok. Ali kad ga gasim ponasa se isto ko da nije ATX maticna. Izbaci mi "It's now safe to turn off your computer". Nece da ga ugasi sam. Pogasio sam i neke servise koje sam i prije gasio (u BUG-u je o njima pisalo).

    Ako neko zna sta please reply.
     
  2. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    svasta zar i to ima ? reinstaliraj
     
  3. NeXs

    NeXs Novi član

    nije ti winblows detektovo acpi, morat ces ponovo instalirati jer se to kasnije nemoze ispravljati
    kad krenes instalaciju, i prikaze se ono "press F6 to install raid bla bla"...eh, ti zvekni F5 (pet)...i izaberi advanced configuration power interface
     
  4. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    A sve ustimo i instaliro. Joj. :mrgreen:

    Do sad sam 5-6 puta koristio ovaj cd i bilo je ok. Koji sam ja frljan od cojka. :D
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    jel ti power managment u biosu uključen?
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Probaj ovo: HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows NT\current version\winlogon promijeni PowerdownAftershutdown sa 0 na 1.
     
  7. NeXs

    NeXs Novi član

    haj bas probaj ovo sa registry keyom pa javi ako nisi vec formatir'o...
    ja sam cit'o da je sve to vezano za HAL i da nema shamse promjeniti naknadno, nadam se da nisam u pravu :mrgreen:
     
  8. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Naravno da je ukljucen power managment u BIOS-u :mrgreen:
    Ja sam pokreno sa cd-a i uradio ono sa F5 i uzeo repair pa su mi ostali svi programi. Nisam formatiro. Evo radi a probacu i ovo sa registrom onako radi sebe. Mada nije bilo samo vezano za shut down jer cim bi pritisno power button na kucistu odmah se racunar gasio (odmah off) bas ko da nije ATX.

    Hvala vam ljudi.