SimCity 2013

Discussion in 'Igre i konzole' started by crazyjoeno1, Mar 4, 2013.

  1. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Da vidim hoce li ko kupovati ovu pregenijalnu igru pa da napravimo neku regiju ako ima zainteresovanih Globalnu dominaciju balkan da ostvari :)

    Do 16 ljudi je u regiji pa eto ima bujruma za sve zainteresovane :)

    Regija se Zove Titan Gorge

    [​IMG]

    opis za svaku lokaciju pa eto birajte gdje da vas smjestim

    Conestoga Crossing – This site is rich in water with a smattering of raw ore deposits. The Reposado River snakes through this site, supporting Global Market trading.

    Frontier Fields – This site has deep deposits of crude oil waiting to be pumped dry. A railroad provides convenient shipping for industrial cities.

    Pioneer Plains – A generous crude oil reservoir has long lured would-be oil barons to this grassy site. Expansive plains provide plenty of room to build a sprawling city.

    Settler’s Rest – The banks of the Reposado wind through a corner of this site, providing a spot for distributing the crude oil or raw ore from the deposits under this site.

    Hickory Ridge – The scenic views from this hillside gap entice the wealthy to develop on this site, but the roadwork necessary to build here present a challenge.

    Mesquite – The Reposado River curves around this site, occupying a significant chunk of the area. Oil deposits somehow resist the flow of the river.

    Cedargates – An old shipping rail runs through this site and can be used to ship the crude oil extracted from the bursting oil reservoir in this site.

    Pinewood Hills – Gently rolling hills cover this wide plain. An underground river of oil provides a choice location for a drilling operation. An inlet of the Reposado River connects this site to the river.

    Nugget Plateau – Scant coal and raw ore deposits provide a challenge for new mayors, but the vast plains of this site allow for plenty of expansion. Strong breezes and warm weather make this an ideal retirement community.

    Claim Overlook – Beautiful, steep views of Titan Gorge make for a scenic community. The petrified forest in this site surrounds plentiful coal and raw ore deposits.

    Placer Vista – This site provides breathtaking views of the gorge, the former site of a placer mine. A sizable coal deposit serves as a foundation for a mining operation.

    Prospect – This ore claim has mostly run dry, but there are still coal deposits waiting to be mined. Heavy winds provide a convenient source of power.

    Palomino – This windswept plateau was home to a horse ranch that would ship horses on the railroad that runs through the site. Small deposits of raw ore are scattered through this site.

    Mustang Run – The windy expanses of this site hide ample deposits of coal. The railroad running along this site provides a connection to the Global Market.

    Wrangler’s Rest – Abundant coal and raw ore make this an ideal location for a metals business. Winds flowing across this plain provide plenty fuel for wind power.

    Painted Point – A beautiful view of Titan Gorge and underground mineral deposits make this a popular place to live and work.

    http://www.simcity.com/

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Trenutno je preskupa. Možda nekad kad spadne na 20tak KM da se kupit, do tad ništa. Zanimljiva ti je zamisao u svakom slučaju :)
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Juce kolega narucio, u cetvrtak mu dolazi, reci mi gdje se moze najpovoljnije naci pa cu mozda i ja da se "zaletim"...
     
  4. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Naj jeftinije je 60km samo cd key :) tako sam i ja sam uzeo

    allkeyshop.com
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Upravo tako, kolega odmah vratio - serveri down, update svake minute, uzas teski. Mi se ponadali bice sad svega kad ono patka...
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ovaj uzas od ocjena je radi problema sa serverom, haman ovi online naslovi (Diablo :)) budu iznenadjeni sa popularnoscu, kao nase zimske sluzbe snijegom u decembru.

    Sto ne znaci da ce se na skoru ovo rijesiti pa ce biti bolje, sigurno nece svijet propasti ako se saceka koji mjesec da se ovi problemi rijese, a mozda i cijena spadne.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije to samo radi problema sa serverom, igra ima major flaws koji se ne mogu tek tako oprostiti. Samo ću reći da uopće ne kupiš igru, nego je ustvari iznajmiš od EAa. 'Nuff said.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa tako je i sa svakim MMO naslovom i svakom Steam igrom, pa ne vidim da neko pljuje po Steamu. Sve u biti iznajmljujes. Ljudi samu igru hvale poprlicno ali je totalno neigrivo, pa slabe ocjene. Prekinuli su i promovisanje igre, a neki retaileri je i ne prodaju vise.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Makar ti daju vratit ako žestoko faila. Ovdje ne. Uz to, i sama igra ima nedostataka, i to stvari koje su se prije uzimale zdravo za gotovo. Naravno, tu će uletit expanzije a la The Sims expanzija, tako da će se za jedno 200$ dobit pristojna igra :D
     
  11. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Maxis je odradio predobar posao sto se tice igre.Ogromne problema je imao launch u americi dok kod nas u evropi je relativno normala,bilo je par puta da se priceka da udjes u igru ali sada je sasvim ok.

    A to sto ti spominjes major flaws kao ne posjedujes igru nego je iznajmljujes sta onda reci na STEAM svaka igra je takva doba digitalizacije je stiglo to je definitivno.

    Ja jednostavno ne mogu dati igrici ocjenu 1 ili 0 zbog toga sto nisam se mogao logovati u 00.00 do sada sam kupio dosta igara da znam da takve stvari nikada ne prolaze kako treba nova tehnologija donosi nove izazove tako isto znam da sa svakom novom igricom situacija je sve bolja i bolje
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo s na kraju flaws inače označava množinu, tako da to loganje nije jedina stvar. Naravno da nećeš radi tog loganja dati najnižu ocjenu, ni slučajno, ali su tu i ostale stvari. A ako se tebi igra sviđa, onda super za tebe, ne trebaš se ni zamarat šta ljudi pišu po netu o igri.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Hoces ti vise spomenuti te flaws ako si vec igrao igru? Sto se tehnickih problema tice, kao i svaki online naslov, strpiti se koji dan i rahat igrati...
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pun internet, do the research.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    je li istina ili nisam dobro vidio, ali mape su uzasno male??
    (mislim na mapu grada, ne na citavu mapu)
    negdje sam procitao da za 2 sata max mozes ispuniti citavu teritoriju
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako rekoh, sto se gameplaya tice, jedini problem su male mape, inace je nahvaljena igra. Pored tehnickih problema koji su to jos veliki problemi sa igrom? Tehnicki problemi ce biti otklonjeni, nekome ko se moze strpiti sedam dana to nije nikakav problem.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    koliko vidim pojednostavili su igru, a i bruku nekih glupih dodataka ima kao da igras simse a ne simCITY
     
  18. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Ne kontam sta znaci odogovor " pun je internet, do the research " ti znaci nemas igru i nemas pojma sta pricas i ne kontam sto ljudi koji nemaju stvar u rukama vole puno polemisati ovako je onako je.Mogu ti samo reci da igrica je predobra cak bi se usudio reci da je najbolja u serijalu a to ti moze vecina ljudi koji su "Igrali" igru potvrditi e sada sto svi mrze velike firme ( nisam ni ja neki fan) i sto je igra imala los start radi allways online opcije to nikako ne umanjuje cinjenicu da je maxis odradio predobru igricu
     
  19. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    @igor Vjeruj mi da nisu,nemas pojma do kakvih sitnih detalja su isli i na sta su sve mislili
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo fin review: http://www.polygon.com/game/simcity-2013/2630

    Tu je ciko dao ocjenu 9.5 jer je igrao prije oficijalnog launcha. Onda su nakon prvobitnih problema snizili na 8, i onda kada je EA levatski poceo izbacivati funkcije iz igre da bi se ustabililo, otislo je na 4.5.

    Sto bi znacilo, igra treba da valja, ali je EA totalno precijenio svoju infrastrukturu. Te, kad se ovo rijesi, nema razloga ne gledati na igru kao da je dobila 9.5 od ovog portala, a vecinom je fine ocjene dobila. Portali koji su prije dobili igru i uradili review obicno i imaju bolje ocjene, a ovi sto su oko 7-8 kada je navala krenula poslije zvanicnog izlaska, dali su jako lose ocjene, kao sto je i Polygon promijenio svoju. http://www.metacritic.com/game/pc/simci ... ic-reviews