Sklapanje konfiguracije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dzenan01, Jun 18, 2011.

  1. dzenan01

    dzenan01 Novi član

    Pozdrav svima ,
    Dakle, trenutno imam ovakav računar
    [​IMG]
    On ima jednu veliku manu, a to je integrisana grafička, i pitanje je da li postoji (može li se kupiti u BiH) matična za ovakvu vrstu računara koja nema integrisanu grafičku ?

    Pošto je vjerovatno odgovor negativan, razmišljao sam o kupovini obične matične i grafičke uz prebacivanje ostalih dijelova u novo(obično) kućište.
    Procesor je Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz, ram je ddr1(ali to i nije toliko bitno, može se jeftino nabaviti ), ATA je priključak hard diska . Mislio sam uzeti ovu matičnu :GIGABYTE GA-G31-ES2L , jer koliko sam našao na netu podržava ovaj moj procesor i hard disk. Ram bi morao također kupiti.
    Kratak sam s budžetom, a pošto se i ne razumijem najbolje u računare, oprostite ako je bilo lupanja kakvih glupsoti :oops:
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. dzenan01

    dzenan01 Novi član

    Sadašnja Matična nema slota za grafu, jer sam otvaro računar. Inače, grafa je ova : Intel(R) 82915G/GV/910GL Express Chipset Family
     
  4. GW

    GW Moderator

    Nema smisla kupovati tu ploču jer košta ko i cijela ta centralna. Plus što ta ploča ne podržava taj procesor i ram, i onda moraš kupiti i grafičku pored svega toga.
    Dakle odustain od te ideje, ne isplati se i praktično je nemoguće izvesti je.
     
  5. dzenan01

    dzenan01 Novi član

    Sigurno je da se ti bolje razumiješ, ali ja sam na netu pronašao da ovaj procesor odgovara ovoj matičnoj?
    Evo ti i link.
    http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3485#sp
     
  6. GW

    GW Moderator

  7. dzenan01

    dzenan01 Novi član

    Našao sam ga na listi. Ovaj Pentium 4 531. :D
    Samo još jedno pitanje, našao sam zA ovu matičnu da ima jedan ATA priključak i 4 SATA .Pošto je kod mene hard-disk ATA da li se može prikopčati ili je taj priključak za nešto drugo?

    edit: Također me zanima da li je potrebna nova(jača) napojna jer je ova sadašnja mislim 400W ?
     
  8. GW

    GW Moderator

    Možeš priključiti svoj disk. Napojna isto tako može služiti.