skystar2 problemi

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bINARY cODE sOUND, Aug 28, 2004.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Da li mi neko moze pomoci ali mislim stvarno pomoci ne neko nagadjanje.Naime kupio sam skystar2 dvb karticu i problem je u tome sto ne mogu da nadjem niti jedan kanal , na anal. risiveru u sobi slike ima , znaci na astri sam no kada iz lnb-a (koji ima ujedno dva izlaza) prikljucio drugi kabl u dvb karticu ona ne skenira nista.Niti jednog kanala nema.Prije na astri dok nisam prikljucio motor slike je i bilo pokoji kanal ali sada sa motorom slike odnosno scan nedaje niti jedan moguci kanal molim vas ako ste imali ikakvo iskustvo slicno mom javite.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Nisi naveo ono glavno da glavnije nemoze biti.

    Koji program koristis za gledanje Sat. Kanala na SS2?
     
  3. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Koristim ProgDVB i to probao sam v.3.31 , v.4.41 ali nista najprije je istina bilo nesto kanala ali kada padne noc jednostavno izgubim sve njemacke kanale kao i Mtv Pop RTL2 RTL VOX i td.....Fakat sto se desava pa zar ne bi trebalo biti isto ako sam imao na anal.risiveru sliku na astri, a na dvb kartici nista.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Tek sada skuzih u cem je problem.
    I sam kazes da imas ANALOGNI resiver!!! E pa SkyStar2 je za digitalnu satelitsku dakle treba ti i takav LNB. Najbolje ti je kupiti univerzalni (analogni/digitalni) LNB i gotovo.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    digitalni lnb i brijem da ti treba min 90 cm tanjur.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Bolje je univerzalni (sa 2 izlaza, skuplji je, ali se isplati jer nemoras imat 2 antene) da nemora baciti stari analogni resiver :).
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma da, to sam mislio... normalno da je to bolja opcija.

    jel točno ovo da mu za digitalnu mora tanjur bit min 90cm promjera?
     
  8. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ma i ne mora moze i 60 cm ali nece imati bas naj bolji signal preporuceno je 90 za astru i hotbird a za neke druge satelite i veci na primjer turksat ili sirius a sto se tice ovog problema navedi jos neke podatke koji ti je LNB to moras vidjeti jesi li na Prog dvb na DIseqc stavio satelit koji hoces da gledas ? znaci ako si nastimao dobro satelit i ako ti je LNB univerzalni onda ti je samo do podesavanja Prog dvb-a
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    90cm je preporuceno. Ja imam 90 cm (neka shrot antena) i signal je super. Sa manjom nikad nisam radio.
    A imam isto tako jos jednu od 105cm (Gibertini) i ona je stvarno odlicna. Signal je svugjde super.
    Ako imas Univerzalni LNB onda je do ProgDVB-a, namjestanja antene, drivera ili same SS2 (mozda je pokvarena).
     
  10. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Ma imam tanjir od 80 cm lnb je samsung twin sa dva izlaza 0.7 db univerzalni (http://www.kim-tec.com/default.asp?ID=122&proizvod=385) ss2 karticu sam probao kod druga i radi ironija je u tome sto sam imao signal dok nisam postavio prokleti motor (neki beze iskra 60 km bio u gazija-i) i na anal. tv directa risiveru imam sliku sve ok mtv,viva,vox i td dok na ss2 kartici nemam.Sada me zanima da li kada skinem channel liste za Progdvb i postavim npr. na rtl2 kanal i odem podesavati antenu da li ce se ako nadjem signal on automatski "osvjezavati" ili moram vrsiti to manuelno.Kako ste vi rijesili problem kada ste podesavali da li ste najprije trazili astra-u na anal.risiveru ili odmah na dvb kartici , nadam se da sam bio jasan.
     
  11. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Imas jedan program za trazenje satelita zove se PROGFINDER II pa sanjim mozes da nades satelit koji hoces ima i zvucni signal i prikaz signala na monitoru mozes ga skinuti sa oficijelne progdvb stranice negdje je oko 10 mb ali i nemoras to raditi dovoljno ti je da nades signal pomocu analognog resivera a sto se tice tog motora nema on nikakve veze ako antena samo stoji na njemu (ima motora u koje ide koaksialni kabal pa se preko njega napaja i izlazi iz njega u LNB) a ako je to slucaj kod tebe probaj direktno spojiti SS2 i LNB sa kablom provjeri jesi li dobro instalirao karticu u Device Menageru neznam koliko imas iskustva sa sa Prog Dvb-om jesi li siguran da si sve dobro nastimao na njemu. Tesko je ovako nesto reci da ja licno to vidim vjerovatno bih nesto mogao uraditi ali ovako tesko.

    A sto se tice za Crazy-a i tog tanjira Gibertini taj tanjir ti je odlican izbor ako nije naj bolji onda je sigurno medu najboljim
     
  12. Freestyler

    Freestyler Novi član

    Slušaj ti mene ....
    E , ovako , trebaš što prije izaći iz svog doma i otići do antene .
    Zatim se trebaš nataknuti na LMB i stavi kabal u usta , tako češ imati
    signal između 100 % i 1298000000 % .
    Nadam se da sam ti mnogo pogao i usrećio te !!!
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    Talk to the hand :!:
     
  14. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Nisam se ovako ismijao dugo vremena . Svaka čast.