Slika treperi na novom LCD-u

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pac, Jul 14, 2009.

  1. pac

    pac Komšija

    U pitanju su vertikalne treperajuce cize koje se ponekad pojavljuju preko citavog ekrana a najvise se vide kad upalim testnu sliku kod nvidie (test pattern). Probao sam da stimam Hz i nove drivere sam instalirao ali opet se isti prob pojavljuje. Treperanje se najvise primjeti kod tamnih boja ili kod teksta. Monitor je kupljen prije dvije sedmice u pitanju je AOC 917Sw. I dok vam ovo pisem treperanja je sve manje i manje :shock:

    Dali reklamirati ili dalje stimati?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prvo bih probao drugi kabal.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Zaboravio sam napisati da sam i to probao pa cak i naponski :wink:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda reklamacija.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    AOC pa sta ti bi da to kupis, radije dodaj koji dinar pa kupi kakav samsung ili sl. ko je god kupio AOC od mojih poznanika zali se, kupis lcd da sacuvas oci a on gore treperi od CRT-a.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Jbg komp je kupljen za firmu a UE je bio najisplatniji. Medjutim cini mi se kao da AOC ima bolju sliku nego predhodni samsung doduse i on je bio low-end (920N)
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hoce to tako kod analognih veza... Jednostavno su nekako preosjetljivi (ne znam na sta :D)
    Na jednom samsungu sam to rijesio promjenom graficke, na drugom 'klimanje' kabla pomaze a na trecem novi dvi-vga adapter. Sva 3 su samsung monitori (22') tako da ne stoji opaska vezana za isti.
    Jako je nepredvidljiv fenomen, manifestuje se drugacije na razlicitm masinama, i po belaju, kada se pozoves na garanciju, oni skopcaju i ni traga treperenju :roll:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da je struja/kabl, jer sam bas imao isti problem sa doticnim monitorom.
     
  9. pac

    pac Komšija

    Napisao sam u predhodnom postu da sam kablove mijenjao od struje i onaj analogni. Probam sutra i sa cimanjem pa javim.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema veze sto jesi, ne mora nista da znaci. Jedino ako si probao preko UPS-a, onda se pika :D
    Sto se tice analognog kabla, treba ti neki kvalitetan vga-dvi adapter (oni stari, ima 200gr u jednom :) ) ili neki za ciju si kvalitetu siguran, tipa onaj sto je dosao uz eizo monitor.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A da nemas slucajno TV tuner u racunaru ili da ti je racunar povezan sa obicnim TV-om preko tv-out?

    Ako si povezan probaj iskljuciti kablovsku iz tv-a,to je cesta pojava da kablovska donosi smetnje na monitor.
     
  12. pac

    pac Komšija

    Ne nema tv kartice. Probat cu sa jos jednim naponskim kablom pa cemo vidjeti!
     
  13. pac

    pac Komšija

    Zamijenio sam monitor sa onim starim samsungom. AOC netreperi na drugom kompu tako da je najvjerovatnije do grafike. Znaci AOC je treperio na 7300gt, netreperi na HD3450.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Rekoh ti da nije do monitora nego ti 'problemi' sa analognom vezom. Recimo ja sam stavio identicnu 3650 i nije bilo problema kao sa starom (dok ista takodje nije imala problema na dvi). To je sve ja mislim povezano sa strujom i uzemljenjem pa neke kartice 'popustaju'.