slusalice i linija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sffovac, Jun 5, 2005.

  1. sffovac

    sffovac Novi član

    e vak'o
    na ploci imam ukupno sest prikljucaka za zvucnike + 2 s/pdif (nemam pojma za sta sluze ova 2 zadnja)
    od ovih 6
    prvih 3 su za subwoofer i ova ostala dva za zvucnike sa strane i otpozadi (suraund sistem koji ne koristim)
    druga tri su za: line in, jedan za mikrofon i posljednji je out, e na taj zadnji kaci se ili linija ili slucalice,
    e pa sad, nadam se da ste skontali sta sam htio reci,
    ovaj zadnji, trebao bi nekako podijelit, jer sam sada zbavio slusalice, ima li kakav kabl da dijeli taj izlaz ili postoji neka druga solucija,
    posto sam probao 'gurati' izlaz za liniju i za slusalice u sve 'rupice' , ali samo ova jedna hoce da daje izlaz za zvuk, a za ostale mi kaze da to nije to, svaka cast genije
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    čudni neki sistem... 3 subwoofera??? ti si nešto krivo gledao... bilo kako bilo - si razmislio da spojiš eventualno front audio jack-ove na matičnu (ako imaš dotčne na kućištu)?

    ako nemaš onda bi ti ovakva stvarčica pomogla - http://www.links.hr/artikl.php?id_artikl=100.515.002

    spdif iliti sony-philips digital interface je način spajanja optičkim kabelom na vanjski dac (digital-analoge converter) i kao takav te ni ne treba zanimat u ovom trenu :D
     
  3. sffovac

    sffovac Novi član

    ispravka
    prvih 3 su za:........
    a za ovo drugo hvala
    a hvala i za pojasnjenje :)