Slusalice + PC problem spajanja

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by heroic, Dec 28, 2017.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Eh, evo jedan nesvakidasnji problem, neki bi rekli "first world problem", ali mene ubi :D

    Imam Sony MDR-1A slusalice, odlicne za moje potrebe, prezadovoljan sam.
    Imam PC i zvucnu karticu Sound Blaster Omni Surround 5.1 na koji kacim vec spomenute slusalice :D

    Problem je slijedeci, uz slusalice dodje audio kabal od 1.2m, jedan konektor koji ide u slusalice je ravan, a onaj drugi je na "L". Problem mi pravi, duzina kabla (prekratak) i taj L konektor koji ruzno ulazi u zvucnu.

    Pokusao sam kupiti drugio audio kabal (amazon, saturn...etc.)...i dosad nisam bio zadovoljan. Problem je ovaj mali crni dio na audio kablu (ispod ovog "zlatnog" dijela, slika na kraju posta). Neki kablovi nemaju taj dio, pa samim time ne moze kabal da udje u slusalice, neki imaju taj dio, ali je presirok (precnik siri od rupe na slusalicama), a nasao sam samo jedan kabal koji ima koliko toliko odgovarajuci zavrsetak, ali je kabal sam od sebe nekvalitetan, ne moze se savijati nikako pa pravi nered.

    Jedno od rijesenja je bilo Sony MUC-S30UM1 kabal, ali on kosta cca 150KM i haj i to bi progutao, ali opet na drugom kraju ima 1/4" konektor, pa bi morao nabaviti odgovarajucu zvucnu karticu (Sound Blaster Zx npr).

    Pokusao sam i nakaciti slusalice sa originalnim kablom na kuciste, ali kabal u slusalice ide u lijevu, a kuciste je desno od mene, pa onda kabal visi tu i cesto zapnem rukom za njeg pa sve leti.
    Ne odgovaraju mi kablovi za produzivanje, zelim da je sto jednostavnije rjesenje.

    Pomagajte :D

    [​IMG]
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Jesi li probao produžni kabl za slušalice?
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Jesam, to bi volio da izbjegnem ako je kako moguce.

    Mogao bih opet kupiti audio kabal do 2m, sa istim konektorima, ali vec sam ih 6 ili 7 kupio (sve po 5-10 eura) i dosadilo mi je bacati pare, ne mogu ih iskoristiti nizasta sad.

    Je li ovaj 1/4" konektor mrtav? Nikad to prije nisam vidio na PC-u. Ako bi uzeo npr ASUS Xonar Essence STX II 7.1, vidim da tu imaju ti izlazi. Mada mi je glupo kupovati zvucnu karticu a sve maticne koje imam imaju solidne zvucne kartice (Maximus VII Formula i X Code).
     
    Last edited: Dec 28, 2017
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Nećeš primijetiti razliku u kvalitetu zvuka ako upotrijebiš produžni.
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Pitam samo zbog tog konektora, za zvucne mi je jasno da nema razlika koje bi ja mogao cuti, nego kad vec imaju originalni kabal sa tim konektorom pa da spojim.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Teško ti je to ubost, naprave namjerno rupicu da ne možeš u nju svašta ugurat.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja to ogulim skalpelom.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    A ovaj 1/4" (6.3mm) konektor? Koliko je future-proof?
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Prilično, profesionalna muzička oprema ga ima decenijama.