Smetnje na TV-u pri surfanju

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by nFare, Oct 19, 2010.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Uzeo sam LG plazmu 42PJ350, sve za 10 za sada, slika sa kablovske ok, spojen sa kompom vrti uredno sve velicine videa..
    Ali problem je slijedeci :

    Cim aktiviram net preko explorera, ucitavanje stranica itd na tvu se pojavljuju horizontalne linije (smetnje), na nekim kanalima i snijeg (kao na starim tv sa kucnim antenama kada se upali fen ili sl.). Dakle logicno je zakljuciti posto ide sve preko jednog kabla da net pravi smetnje prijemu kablovske, da napomem da se isto desava i kad pc odspojim od tv-a a inace je spojen preko dvi-hdmi kabla, bilo kakav rad na racunaru ne pravi nikakve smetnje, samo kad se aktivira net.

    Zvao sam HS tehnicku ali eto prije nego dodju da vidim ima li neko slicnih iskustava i do cega bi moglo biti?
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zanimljivo da jaran ima problem isti na ADSL-u samo na nekim programima ima smetnje kad surfa netom a tv mu na obicnoj vanjskoj anteni...
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Koji mu je tv, ja na crt-u nisam ovo primjetio, doduse nisam nesto ni zagledao a i od skoro sam na hs-ovom internetu.

    Ima kod mene smetnji na svim kanalima samo je kod nekih manje izrazeno u vidu blagog snijega, desava se i kod gledanja videa sa youtubea, znaci sve dok traje stream. :|
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Fazon je u tome sto se neke frekvencije kanala nalaze blizu frekvencijama koji se koriste za net, pa u tom slucaju nastaju te smetnje usljed pada napona, pogotovu ako je na istom mjestu spojeno vise televizora (sto je vise uredaja na mrezi veca je i potrosnja) . Jedina opcija je kupovina pojacala za kablovsku ali su ona €€€.

    To je jos gore ako su u pitanju vece brzine konekcije...
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    A majka mu stara, cudi me kako ovo onda nije rasireniji problem, jer nije bas zanemarivo, u kuci imam dva tv-a jedan je sam znaci na "t" razvodu a na drugom sad ide ova plazma i net, trebao bih vidjeti sa njima da provjere jacinu signala na ulazu u stan jer su skoro nesta mijenjali instalacije. Bemti provadere sta bi tek bilo da mi je 4mbit brzina :twisted:
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam imao slicne smetnje prije na kablovskoj samo nisu imale veze sa surfanjem al uglavnom izlijecio sam ih uz pomoc filter kabla.To je kabal duzine 1m koji se stavi na ulaz kablovske u TV a na svom kraju i pocetku ima one magnete kao VGA kablovi od grafe do monitora.
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Dino imas li sta detaljnije o tome, je li to nesto kao ovo? :

    http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/circuits/antenna_isolator.html

    E sad da li je ovo rijesenje problema samo kad imamo "šum" prilikom gledanja sadrzaja sa kompjutera na tv u vidu onih valova po slici kad je i kablovska ukljucena u tv, mislim da se to spominjalo na forumu vec,
    a kod mene je sad obrnuto, kad gledam bilo sta sa kompa na tvu smetnji nema a prije ih je bilo na crt-u kad je kablovska ukljucena. Problem je znaci samo na relaciji net+kablovska.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da to je to sto sam ja koristio.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Dolazili su danas iz HS-a, cekirali signal, promijenili "t" razvod i sada sto je najbitnije nema vise linija samo jedva primjetni šum, sto je najgore svezalo mi suhvu pa sad svaka nepravilnost u slici kontam to je to, ipak je analogni prijem... Hvala na savjetima a jos cu upratiti je li u dure sve.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nije bitno kakav je TV bio jednostavno odredjeni programi vjeorvatno zbog interferencije signala jednostavno su imali smetnje