Smjer puhanja velikog ventilatora na dnu napojne

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by retrorobot, Aug 31, 2011.

  1. retrorobot

    retrorobot Novi član

    pozz ekipi...imam navedenu napojnu jedinicu

    [​IMG]

    rastavio sam kuciste zbog ciscenja, i napojnu jedinicu, i kad sam sve sastavio pade mi na pamet da nisam zapamtio smjer u kojem
    ovaj jedan jedini ventilator na napojnoj puse... :oops:

    tako da sada ventilator puse iz napojne prema vani...a kontam mozda bi trebao da uvlaci zrak ?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba da ti puse iz te mrežice gdje je power dugme/gdje ukljucujes naponski kabl.

    Inace imas strelice na ventu u kojem smjeru se vrti vent i u kojem smjeru puse. Generalno, puse prema drzacima koji drze sami ventilator za "kockasti okvir".. odnosno, uvlaci sa one strane ventilatora koja je gola.

    Ako ti puse sa donje strane gdje taj gril/uvlaci zrak gdje je mrežica, moras ga okrenuti.

    Napajanje ujedno i kupi topal zrak iz kućista pa ga baca van. Naravno, ako je montirano sa gornje strane kućišta.
     
  3. retrorobot

    retrorobot Novi član

    e, pa to i ja kontam...doduse nemam tradicionalno kuciste vec skoro 2 god, vec mi racunar stoji u jednoj stalazi
    tako da mi napojna nije blizu toga svega al sad da ne komplikujem :)

    znam kod starijih napojnih sa manjim ventilatorom koji se nalazi kod power dugmeta i kabla, da treba puhati prema vani
    ali ovdje nisam stvarno bio siguran ...

    znam za strelice na ventilatoru, al mi to nije puno pomoglo jer nisam zapamtio kako je bilo prije otvaranja :)
    dakle sad mi puse vani, a trebao bi da uvlaci zrak.

    znaci moram promijeniti to...heheh hvala na inf :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Jap. Ventilator treba da duva u samo napajanje a onda zrak izlazi kroz tu mrežicu.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ako se ne varam 99,9% ventilatora puse u smjeru nosaca istog (bar oni koje sam ja do sada vidio nisam vidio niti jedan kontra), znaci u smjeru gdje oni plasticni nosaci idu do sredine venta i ujedno ga nose.