SONY DCR-SX33E i DCR-SX34E

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by b2_solid, Jul 6, 2010.

  1. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Pozdrav
    Moze li mi neko reci kakve su ove kamere tj. njihove mane i prednosti. Laik sam za kamere i nikada nisam imao jednu tako da ce sve preporuke dobro doci. Pitam vas za ove posto su SONY a znam da je to kvalitetna firma sto se tice kamera, i zato sto to imam u ponudi ovde u TZ. Ove su oko 450 KM
    Ako ima prijedloga za jos neku a u rangi je sa ovim a to je oko 500 KM slobodno predlozite a da znate da ima u TZ kupiti
    Hvala unaprijed
     
  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Tesko da mozes naci nesto narocito kvalitetnije u tom cjenovnom rangu kod nas. Jedino "pravo pitanje" ti je da li zelis ici na hard disk ili flash karticu.
     
  3. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Evo to je prvo pitanje koje mi se namece kod kupovine. Koja je bolja solucija HDD ili flash card i zbog cega ??
    Volio bih da obradim snimke lako na racunaru sa nekim finim software-om. Znaci treba mi i lagano prebacivanje sadrzaja sa kamere na racunar (koji je najlaksi nacin prenosa podataka??)
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Bolje ti je idi na flash kartice, ja licno imam kameru sa HDD 40GB, ali mogu i kartice pa biram u meniju na sta da snima, ali da sam morao birati uzeo bih sa karticom (mada ih tada nije ni bilo).
    Disk ima problem zimi, zna praviti probleme, mehanicki je osjetljivi, kamera je teza, mada to zna biti i prednost ako joj je losija stabilizacija (a losa je kod vecine jeftinih)....
    A sto se softwera tice toga ima na pretek, Ulead, Premiere, Edius, a mozda ti je najlaksi i najbrzi Nero VisionExpres ( ja cesto pored par ovih velikih nakraju sve zavrsim u Neru)
     
  5. b2_solid

    b2_solid Novi član