sony kdl-40u2000

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dHM, Jul 13, 2007.

  1. dHM

    dHM Aktivista

    imam kod prijatelja slijedeci problem:
    znaci ima ovaj tv i pc mu je spojen direktno na tv, znaci nema drugog monitora, a graficka je 7600gs na agp. e sada problem je sto mu ne mogu nastimat nikako rezoluciju za aspekt 16:9, sve vece od 1024/768 samo mi crna slika bude. e sad ja mislim da bi to moglo biti zbog refresh rate jer je nastiman 60Hz, a monitor je 50Hz, a ne mogu nikako da spustim nize, ima vise, a ne i nize. pa ako ima ko da bi mi mogao reci jel u tome problem il je nesta drugo, bio bih mu zahvalan. P.S. pc mu je tu samo za gledanje filmova, sto znaci da mu jaca kartica ne treba
     
  2. GV

    GV Komšija

    a da pročitate ovo
     
  3. dHM

    dHM Aktivista

    ok, sad sam skinuo 20MB necega jer sam mislio da ima nesta sto nema u knjizici koja je dosla uz tv, pa ako ti nije problem da mi kazes konkretno sta si htio rec, jer je nisam nista nasao u ovih za adsl dragocijenih 20MB :lol:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "U" serija je najlosija i ne podrzava 1:1 pixel mapping sto je obaveza da se kompletan ekran ispuni. Nek proba sa custom rezolucijom u driverima (1360x768), ali sumnjam da ce ici iznad 1280x720/1024x768.
    nek ostane u 60Hz tv, a mozes probati i sa 72Hz.
     
  5. dHM

    dHM Aktivista

    e hvala baha, imas kod mene vec dobru tradiciju pomaganja. Jaranu sam objasnio kako, i on kaze da je uspio da napravi, a ja sam kod sebe probao na svjeze kupljenom 32s2530 i ide odlicno na 1360*768 i ne moram na custom. sve u svemu hvala :wink: