sony tv-problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sonytv, Feb 28, 2012.

  1. sonytv

    sonytv Novi član

    prije 2 dana sam kupio sony kdl55ex505 i imam jedan problem koji ne znam kako da otklonim... naime, dok gledam tv non stop mi se pali neki demo mod, na gornjoj, i donjoj strani, gdje su ispisane mogucnosti tv-a... cackao sam po settingsima i nisam uspio naci rijesenje... zna li iko kako da iskljucim taj demo mod ? hvala unaprijed :roll:
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da nije ovo:

    Press and HOLD (5 sec) the MENU button located on the SIDE of the TV. A message will appear; (Demo Mode: OFF).
     
  3. sonytv

    sonytv Novi član

    jel pod menu button smatras "option ili home"...na daljinskom nema dugme menu..
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    na tv - u :)
     
  5. sonytv

    sonytv Novi član

    hvala mnogo, uspjelo je :)
     
  6. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    E imam i ja problem sa Sony televizorom, naime, otišao mu je digitalni modul. Radi se o Sony Trinitronu proizvedenom 2004. Jel moguće pronaći negdje taj modul, ili da se popravi?

    Ima li išta, ili mora nova kupovina.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Vec mnogo puta spominjani servis kod uniprometa, ili rs elecrtronic, ali bojim se da je to skupa igranka za tako star tv.
     
  8. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    da nebih otvarao novu temu. Imam problem sa 5 dana starim philips LCD-om. Odjednom je nestalo tona na njemu i sta god uradio nista..Ima li iko ikakav prijedlog prije nego ga odnesem u servis!
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je bas tisina ili mozda postoji neki šum ? Probaj naci servisni reset postavki na defaultne pa vidi da li ce pomci.
     
  10. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    potpuna tisina... kada ukljucim slusalice imam ton! Sve moguce resete sam uradio vracao na fabricke postavke, mijenjao jezike i drzave!
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih to slao na servis ali saceka da li neko ima jos koju ideju. Moze biti da je softwerska greska pa ga treba flesovati na stabilniju verziju ali takodjer ne bih isto radio bez konsultacije sa servisom.
     
  12. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    ma nista sutra servis zvati i nositi ali mislim 5 dana i otkaze...
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imao sam problema na dva televizora sa tonom
    oba puta mi je bio otisao tamo neki "kondenzator"(ne znam se drugacije izraziti) na tv-u,neszo vezano za zvuk u njemu,popravka 20-30 KM
    oba puta sam nosio tv u servis i rijesili su ga a rijec je o starijim televozorima,jedan bas stari a drugi negdje 2000te proizveden,CRT televozori,nista novije stvari,LCD,plazma ili LED