spajanje bezicno dva routera?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by edgsi, Aug 20, 2010.

  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Situacija je sljedeca: Imam 2 wi-fi routera od kojih je jedan Paradigm wireless adsl (spojen na internet) a drugi je Netgear koji je spojen na comp. Kako da ostvarim wireless konekciju izmedju njih dvojice tako da comp ide na internet preko Netgear pa na Paradigm router? BTW vec 2 sata se mucimo s tim :( pa bih bio zahvalan ako bi neko sto prije odgovorio...
    Unaprijed hvala na odgovorima.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Mislim da od toga nece biti nista, treba ti wireless mrezna kartica u racunaru.
     
  3. fipi

    fipi Aktivista

    U mene jaran ima tako nesto, samo moras 2 rutera spojit crosover kablom, nemere wirelessom
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Taj Paradigm ostavi kako i jest (tj u Router mode) a Netgear prebaci u Infrastructure mode. Na paradigm upali DHCP a na netgear-u ugasi. Takoder i na svom kompu mozes staviti da automatski kupi postavke ili eventualno postavi rucno adrese tako da ti paradigm buse Def. Gateway.
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    He he, znam ja za wi-fi karticu ali rekoh da nije ko spajao dva router-a bezzicno.

    Znam i za kabal ali ne dolazi u obzir.

    @Tyger
    Vratio sam ga covjeku. Ali mozda ga uzmem pa ponovo pokusam...
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne moze, cak ni na wrt-dd nema funkcije za ad hoc konekciju izmedju dva routera.

    Jebiga nije oprema od par hiljada eura nego 50km
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma znam da nije ali rekoh kad vec covjek ima 2 routera da pokusam...
    Pokusacemo sa airlive wl-1600usb posto su mi ga preporucili a signal
    ce ici kroz 2 ploce. Sta vi mislite...