Splinter Cell ne ide dalje od 25 fps, a imam malo bolju konf

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by kerim, Oct 26, 2003.

  1. kerim

    kerim Novi član

    Kao što sam napisao u naslovu imam igru Splinter Cell. Imam sljedeću konfiguraciju:
    P4 2,4 ghz
    Ati Radeon 9200se 128 MB DDR
    ... napisao sam ono glavno.
    Problem mi je samo kada igram Splinter Cell mi ne ide vise od 25 fps bilo na visoj ili manjoj rezoluciji, bilo na high ili low detaljima.
    Sta je problem ??? :?
    Unaprijed hvala
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Radeon 9200SE
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    da, 9200se ti je vjerovatno najuže grlo u sistemu... vjerujem da se radi o ddr + čipsetu novijeg datuma na matičnoj, al grafička je koma.
     
  4. Spider

    Spider Aktivista

    Ja sam tu igru prekucao sa mx-icom :roll: .Igrao sam 1024x760x32 i nije stekalo :wink: .
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Zasto?!?! ZASTO?!??! se ne raspitate sta kupiti i sta valja a sta nevalja kad kupujete??!?!?! :twisted: :evil: :D :D :D :D :D :D :oops: :oops: :roll: :wink:

    Mislim da ti je do graficke :)

    Koliko memorije imas?
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    Re: Splinter Cell ne ide dalje od 25 fps, a imam malo bolju


    Pa Kerime COVJECE zar ti nisi jednom pisao ovdje da si odlucio uzeti ovo,ono i ATI 9500 ili 9700 pro ?
    Ma siguran sam da jesi ! ma jesi !
    Pa sto to neuze bre nego 9200 i jos SE JOJ tebe pa gori si od mene :D

    Imao sam i ja ISTU graficku i moj dojam je bio da je SRANJE ( sorry na izrazu)

    E jesi se zajebo ba, kome ces je sada prodati ? nikome ili za 100 KM kojoj budali ! :) e svasta !

    To ti je do graficke ! jer je "SE" ( ja mislim da to znaci Standar Edition a ne Seckond Edition kao sto neki misle )

    :) :wink:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma to ti znači sranje edition...
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    E BAS TAKO

    :D :D :D :D :D :D
    :D :D :D :D :D
    :D :D :D :D
    :D :D :D
    :D :D
    :D

    To je prava skracenica ! :wink:
     
  9. kerim

    kerim Novi član

    Neznanje

    Tepsija je bio upravu pisao sam o Radeon 9500 i 9700, ali skupi su i ne mogu konfiguraciju stavljati bez printera. Kupio sam novi komp. u Drinexu i stvarno za glede grafičke sam se zajebo. Vrijeme je da pređem na neku drugu, kao Nvidia Geforce 4 Ti4200 je sasvim solidna i zadovoljavajuća, jer nisam previše pretjeran u zahtjevnim sistemima kao igre. Mislio sam da je Radeon 9200se bolja (znao sam da je se) oslabljena verzija osnovne kartice, ali eto.
     
  10. kerim

    kerim Novi član

    Koja je najbolja grafička u AGP 4X

    Evo kao što sam u naslovu stavio koja je najbolja grafička kartica koja se može ugraditi u AGP 4X slot. O AGP 8x kasnije ...
     
  11. kerim

    kerim Novi član

    mAticna

    Matična mi je asus P4S533-MX
     
  12. kerim

    kerim Novi član

    ram

    Imam 256 MB DDR-rama PC 2700
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    8x graf ide u 4x matičnu/agp... enis je to već napisao u nekom postu i 100% nećeš imat problema... a ako nemaš baš love moj prijedlog ti je ti4200 ili gf3 gs... o ati-ju razmišljaj samo kod modela 9600, 9500, 9700, kad budeš imao para (ovo sve ispod je slabo i gf3 to može "potuć", a jeftinija je)... a o gf fx-u nemoj ni razmišljat.
     
  14. kerim

    kerim Novi član

    znaci ti 4200 definitivno. Samo me zanima kolika je cijena
     
  15. kerim

    kerim Novi član

    Da li moze grafička Ti4200 u matičnu Asus P4S533-MX ?? Ako može odmah je uzimam.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    kod mene u hr se još rijetko može nać u dućanima, al po oglasnicima je ima. nova dođe oko 120-130€ i neće bit problema sa tvojom matičnom bilo da kupiš sa podrškom za agp 4x (malo stariji čip) ili 8x... uglavnom nema nikakve razlike u performansama, više marketinški trikovi... uglavnom i 8x će raditi u 4x modu bez problema. samo kupuj... traži malo "zvučnije" firme... msi, gainward, leadtek, gigabyte...
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    A zasto nebi mogla?
    Naravno da moze GF4 Ti 4200 u tvoju maticnu.

    Sto se tice 9600. Nikako ne kupovat onu koja nije pro. Mouce je da je 64bitna. A te 64bitne su sranje. Dakle samo 9600pro, 9700/pro,9800/pro i naravno XT modeli :D .
     
  18. abasi

    abasi Aktivista

    Re: Neznanje

    Ej Kera i sta ti kaze Celjo ( frajer koji radi u Drinex-u) ?

    Ma dobra ti je to graficka stari moj , super eto vidjet ces pa ima 128 DDR-a ma ima da leti :) jeli tako rekao ?

    E sada idi kod njega i pitaj ga moze li da mu das tu graficku i da doplatis za ti 4200 ? naravno reci ce NE !!! imam ja iskustva u tom Drinexu PUNOoo !
    :wink:
     
  19. n1dal

    n1dal Aktivista

    Pa naravno ...sta ce mu drugo reci :lol: :lol:

    > Probaj tako ...ali tesko :wink:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    reci ti njemu opet da to čudo ima 128rama i da leti ko luda jer je special edition (al moraš stavit pre-veliki kuler na nju)... i da je on sam lud ako misli da je ti4200 bolja:)