Sporo slanje poruka Nokia?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by russ-co, Jan 11, 2010.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    Evo veceras primjetim da mi nokia sporo salje poruke, to traje 2-3min, i tad je telefon van funkcije.

    Poruka ode, stigne na odrediste, dodje i delivery report ali mi nije jasno gdje ovo steka?

    Sve ostalo je OK.

    jedino je batt losa ako sta igra ulogu
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja bih prije mrezu za to okrivio.
     
  3. russ-co

    russ-co Komšija

    isto bht i mtel...
     
  4. neko

    neko Aktivista

    a da probas resetovati postavke na fabricke? ako je simbijan, cini mi se da imaju one neke sifre za formatiranje ili nesto tako, ne sjecam se vishe.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Snimaju li ti se poruke na telefon ili karticu ? Na kartici imam znacajnu broju poruka, i bas uspori sve, iako ne zauzimaju ni jedan megabajt sveukupno... Da probas prebaciti snimanje poruka na telefon pa onda da probas ? To da traje po 2-3 minute mi se nikada nije desavalo, i kao sto rekose moze biti do mreze... Obicno kada me telefon zeza, samo mu ponovo re-instaliram zadnji firmware da ocistim smece kada bas postane nepodnosljiv :)
     
  6. russ-co

    russ-co Komšija

    Pokusat cu, samo sto nisam nikad firmware mjenjao :(
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Skines sa neta,"nokia software updater" instaliras na komp,skopcas ga usb kablom od telefona,izaberes data suite mod,next,next i to je to.

    Naravno prije toga uradis backup da ne bi ostao bez brojeva u imeniku.
     
  8. russ-co

    russ-co Komšija

    Slucajno naletim na Nokia stranici na program za ubrzavanje poruka, radi ko ludo sada :)
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Stvarno su uznapredovali od vremena 3310, sad su tu i programi za ubrzavanje poruka.
     
  10. russ-co

    russ-co Komšija

    garant je program i bio instaliran ranije jer je sve radilo, al ja uradio format na fabricke postavke

    ma nek sam ja ovo rijesio, a nek oni nista ne napreduju :)))
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Izvini ali ja nigdje ne vidim navode modela telefona. Ako nije dumbfon onda je vjerovatno doslo do "zagusenja" u sistemu i da je trebao jedan fomrat.

    Kako god, to sto ti je 2min slalo poruku, nije nikako Ok bez obzira sto sa aplikacijom radi "normalno". Pokusaj master reset na fabricko pa vidi kako ide. Ako ti sad system nije ok, moze ici samo na gore pa eto.. ja bih to sve brisao pa onda redom instalirao potrebne aplikacije.