.srt subtitle na DVD player

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by elvedin89, Apr 29, 2009.

  1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    mozeli se kako prevod.srt ikako gledati sa divx filmom na DVD player.
    Ako moze kako da to nastimam.
     
  2. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Podnapisi.net skines odatle koji subtitle hoces preimenujes film u isti naziv kao subtitle ili obrnuto i to je to.
     
  3. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    i onda ce htjeti,
    ja sad kad gledam na kompjuteru divx filmove, media player odma trazi srt fajlove pa sam mislio da ce moci i DVD player isto tako. narezo ja rodjaku par filmova na jedan DVD i on odnio kuci i nije bilo prevoda od filmova.a nisu bili istog imena i prevod i film.sad znaci ako preimnujem film u isto ime kao sto je i prevod bice na DVD plyeru prevod.i dali to djeluje na svakom DVD playeru ili samo neki mogu da ocitavaju srt fajlove
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Mogu svi ocitavat, samo kada budes skidao prevode testiraj svaki jer nekada znaju kasniti ili brzati u zavisnosti od filma i naravno konvertovati u dvd format ako treba.
     
  5. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    ok,hvala na pomoci uvjek kad skinem prvo to provjerim dali brza ili kasni ako kasni ili brza trazim drugi ako nema necu ga ni stavljati.
    Sad mi treba i program da pravim prevode za filmove posto znam engleskog nesto
    skino sam THE PENGUINES OF THE MADAGASCAR pa hocu da napravim prevod za svaku epizodu traje samo 11 min mozda najvise oko 15 min.
    zato ako ima neki program molim za ime tog programa.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Subtitle Workshop bi mogao da ti pomogne.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gotovo uvijek mozes naci prijevod filma na engleskom jeziku koji se koristi za osobe sa ostecenim sluhom i samo ga prevedes na nas jezik i ne moras se zafrkavati sa tajminzima!

    U BSplayeru PRO imas integrisani subtitle editor!
     
  8. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    znam to al nigdje nisam mogo naci prevod za ove serie.nije prevod za mene vec za druge koji gledaju uvjek me ispituju sta je reko, sta ovo, sta ono, itd.. dosadilo mi je to vise
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    SubMagic vrlo mocan alat za rad sa titlovima i dotjeravanje da se sinhronizuje sa divx-om. Kakvo prevodjenje, sa SubMagic-om ga sredis za par minuta.