Šta kupiti do 500km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Encor3, May 21, 2012.

  1. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Treba mi neki low end racunar, bez monitora, kućišta i napojne koji bio bio tipičan office računar, ništa zahtjevno ne bi radio
    Šta je isplativije uzeti u tom rangu trenutno, AMD ili Intel i ako može neka preporuka za konkretan procesor/ploču?
     
  2. pac

    pac Komšija

    Intelcom citava konfa sa monitorom tastaturom i misem, centralna neki dual core u jako malom kucistu Dell GX620 oko 250KM.

    Imas ih na piku pa pogledaj
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tebi treba Procesor (sa integrisanom grafikom), maticna i RAM..

    U Imtec.ba :

    Intel Core i3-2120 3.3GHz .... 279KM (procesor ima integrisanu grafiku HD2000 tako da ti ne treba graficka kartica)

    Asus P8H67 ..... 195KM

    Kingston DDR3 4GB 1333MHz, [KVR1333D3N9/4G] .......... 49KM

    UKUPNO: 523KM sa PDV

    P.S.: Mozes uzeti i jeftiniju maticnu plocu i ustedjeti do 40tak KM ali ipak ja bih uzeo ovu plocu jer ima cetiri RAM slota i solidna je ploca..

    Takodjer mozes uzeti 2 x 2GB 1333MHz DDR3 Kingston umjesto jedne 4GB plocice za iste pare i imati Dual channel mode na tebi je da odlucis a kasnije mozes dodati jos 2x2GB ako zatreba za ukupnih 8GB..


    EDIT: Vidim da nisi spominjao Hard disk, ako i to treba kupiti onda ova konfa nije ono sto trazis za budjet od ~500KM..
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Prvo hvala obojici na prijedlogu.

    Da je do mene ja bih uzeo neki repariran racunar, ali izražena je želja da komponente budu nove pa zato idem na neki low end.

    U principu treba mi samo ploča, procesor i ram, jer disk je zamijenjen prošle godine, neki WD sata koji može ostati. DVD-RW takođe može ostati a grafika je ionako bila integrisana (čini mi se Intel 865 GV) i nikad nije bilo potrebe za nečim jačim.
    Što se tiče rama uzeo bih 2x2GB i to se više nikad ne bi nadograđivalo.
    Tako da mi se ova ploča čini kao overkill za ovu konfiguraciju.
    Gledao sam ove jeftine soc.1155 Micro ATX ploče u baricu(90-100KM) ali nemaju ni jedan IDE kanal na ploči, samo SATA, a volio bih da ima bar jedan.
    Da li je uopšte moguće naći noviju ploču sa IDE konektorom?
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Tesko, specijalno ne Matx. Ide je kabasta, mrtva i kompletno zamjenjena Od sata. Bilo je p35 ploca sa jednim ata, ne sjecam se ni jedne x58 ploce.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2