Šta sam sad ......

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Inzinjer, Jan 29, 2006.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Problem je prisutan oko mjesec dana. Nisam siguran ali mislim da se pojavio onda kada sam nabavio novo kućište u koje sam prebacio sve komponente.

    U čemu je zapravo problem?

    U tome da mi se računar restartuje i kada odem na Shut Down i na Turn Off. Neće da se ugasi nego se restartuje.
    To mi se dešava i kada pritisnem Power Dugme (koje je podešeno da ugasi računar kada se klikne) na centralnoj.

    Čak sam i formatirao Disk ali opet isti problem.

    Fakat nemam ideje. One swictheve ( HDD Led, Rst, PW, +, -...) sam podesio kako treba.

    Ima li ko ideju.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Meni se to desava kada instaliram Norton Ghost 8
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Imao sam ja taj problem kad mi je virus uletio, a rijesio sam ga ovako. Star->Run i upisi gpedit.msc. Sad pod Computer Configuration klikni Windows Settings pa na Shutdown Scripts i pobrisi sve skripte koje tu budu (ako ih bude).

    Takodjer promijeni slijedeci registry kljuc (start- run - regedt32)

    HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows NT\current version\winlogon promijeni
    >PowerdownAftershutdown sa 0 na 1.
     
  4. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Hvala drug na pojašnjenju ali nije uspjelo.

    Furka je u tome što sam nakon tog ai formatirao disk i ponovo sve instalirao a nikad mi se prije formata nije desilo nešto ovako.

    Jedino što može biti da sam ja zeznuo stvar jer sam prilikom prebacivanja matične i ostalog u novo kućište napravio kratki spoj ne vidjevši metalno ispučenje tamo gdje je legla matična. Tada nisam nikako mogao upaliti računar, samo mi je gorila lampica na matičnoj ( i to jedva se vidjela a inače gori upadljivo) te sam nakon uočavanja spoja riješio problem. Pošto sam se dobro izvukao možda su ipak ostale posljedice poput ove.

    Ne znam, može biti a i ne mora značiti.
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Probaj Start-Run-Shutdown -s
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Je li napajanje iz starog kompa ili je doslo sa novim kucistam?*
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Sa novim kućištem je došlo.

    A onog starog sam se riješio.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    E pa probaj ono staro, ili neko drugo napajanje.

    Kako ti rece, problem je nastao kod promjene kucista, a uz kuciste si promijenio i napajanje. Sto znaci......