Staklo na mobitelu puklo samo od sebe ?!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ajdin87, Mar 1, 2019.

  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Hvala ti druze, nadam se samo da ce u dogledno vrijeme i cijena malo spasti :) mobitel kupljen prosli petak.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma kupi zastitno staklo i koristi normalno telefon...nemoj se opterecivati sa tim...sam si rekao da ne smeta u radu telefona
    desilo se sta se desilo i ebat ga...koristi godinu dana,onda prodas i to je to
    sto se tice puknutih ekrana,ja sam vidio da je covjeku pukao display a preko je bilo nalijepljeno zastitno staklo,stvar je u tome,da na zastitnom staklu nije bilo nikakih ostecenja a i kada sam skinuo zastitno staklo,bukvalno je kao novo a display je bio neispravan...ovo se desilo jakim pritiskom na display a ne udarcom
    i meni da je neko pricao i da nisam svojim ocima vidio,tesko bi povjerovao
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Kod JerryRigEverything prode onda je fabricka neka greska, pogledaj koliko lik savija i pritisak vrsi.
    Mislim da je to staklo vec fabricki bilo nalomljeno.
    Kao sto kazu samo stavi zastitno staklo i vozi.

     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Bio sam jutros u servisu, poznata prodavnica mobitela (da ne reklamiram), elem ne mogu potvrditi nikakav udarac, niti da je mojom greskom puklo staklo, sto je i logicno jer nema nikakvog traga.

    Isto tako ne mogu uvaziti garanciju jer je ekran preskup i zato sto je ekran puknut!

    U garantnom listu pise da garancija vrijedi ako je u pitanju defektan materijal ili greska u izradi uredjaja.

    Nisam insistirao ni na cemu, ali rekli su mi da dodjem u ponedjeljak kad šef bude tu, mada male su sanse za bilo sta, i da do tad ne lijepim zastitno staklo.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ocekivano garancija je svakako mazanje ociju narodu.

    Uvijek ce lupati ispao vam, upao u vodu i sl.

    Nikad nije do njih vec do korisnika :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja nedavno mjenjao na iPad 2 staklo, uh, nikad vise. Mrvica stakla je bilo po cijeloj kuci, izsjekao ruke itd. Ne isplati se xD

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Apple je na iPadu koristio nevjerovatno osjetljivo staklo. Cak i kad otvaras uredjaj da nesto drugo zamjenis unutra, ogromne su sanse da ti pukne staklo.

    Treba ti pravi alat, visoka temperatura i strpljiva ruka. Inace, belaj.
     
    EL NINO CFC likes this.
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imam istu Nokiu ispala je već 6-7 puta i ništa joj.

    Isto tako vozio sa Peugeota sa 70 pređenih kilometara i kod otoke mi je po sredini pukla šajba.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ovo je fabricka greska bila, potrefilo se covjeku. Zbog takvih situacija ljudi misle da je cijela serija losa.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    samo ovakve stvari je realno tesko dokazati


    zamisli da tebi dodje neko i kaze, puklo mi staklo na telefonu samo od sebe? kako reagovati na to? tako je uvijek dok ti se nesto slicno ne desi


    meni se nedavno desilo sa raiffaisen mobile banking aplikacijom, kucam 3 puta sifru tacno, prvi put vidim da mi je izbacilo da sam netacno unio, drugi put broj po broj, i opet ostane onaj treci pokusaj, kaze mi kolega da maknem aplikaciju iz multitaskinga i ponovo udjem i pokusam, sto sam i uradio, i onda mi izbaci da sam 3 puta netacno unio kod i da ih ponovo moram zvati da mi ponovo aktiviraju.

    da mi je ovo neko govorio da mu se desilo rekao bih da je lud.