Štampač problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Đole, Oct 21, 2009.

  1. Đole

    Đole Novi član

    pozdrav,

    jučer sam napunio ketridže, i osjetim da su puni kad ih držim u rukama, međutim u Photosmart Essential piše da su prazni.

    haj ok to, međutim kad hoću da printam isprinta mi samo nešto manje od polovine lista, ostatak neće.

    zna li neko u čemu je problem?

    inače, riječ je o hp f2280 all-in-one.

    hvala :smt006
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj ovde viewtopic.php?f=13&t=19679

    ..mozda je isti prob.

    Nego to manje od pola, jel uvjek ista "duzina" i onda stane, ili svaku put drugacije isprinta ali ne komplet ?

    I de pogledaj, jel on isprinta to ono, pola a onda samo izbaci papir ili radi kompletan list a ne ispiše nista. Ako je ovo drugo onda ketriđi nisu uredu.
     
  3. Đole

    Đole Novi član

    teško da mi može šta pomoći taj link što si dao.

    mislim da je uvijek ista dužina...

    a ipak je taj prvi slučaj, znači printa do neke određene granice i izbaci list, ne printa čitav list. :cry:
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    AKo je ovo prvo onda nije do ketriđa jer bi javio problem i slicno, ili bi bilo da on samo onako maše ali ne printa nista.

    Probaj one testove od printera, vidi hocel njih odradit kako treba ili reinstalacija drivera.

    Kada si zadnji put koristio taj printer ?

    Moze bit da ipak nije do ketriđa. A to sto ti ne prepoznaje da su puni, to je noramalno. Jednopstavno su "programirani" da ne ocitavaju novo punjenje.
     
  5. Đole

    Đole Novi član

    Uradio sve testove od printera, bez problema ištampa, čak i crnu bez problema.

    i da, zaboravio sam napomenuti, kada printam nešto u coloru, isprinta cijelu stranicu, jedino neće kad je crni text npr., samo tada printa po "pola" lista :smt120

    ma koristio sam ga redovno, i čim su se ispraznili ketriđi, samo napunio i to je to.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Onda definitivno sve radi samo je sad proble sa softwerom. Recimo u kojem programu printas, jel word i slicno ? Probaj s raznim programima ..mozda neka sihronizacija nije ok. ŽZanci sa drugih lokacija.

    Jesil reinstalirao drivere ?