Stopanje racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Soviet, Oct 31, 2010.

  1. Soviet

    Soviet Aktivista

    Pozdrav svima...
    Da predjem na stvar, imam jedan problem koji me muci vec pola mjeseca, racunar zablokira bez razloga i nakon nekoliko sekundi 30-40 nastavi kao da nista nije bilo.Prvo sam mislio da je pregrijavanje pa sam kupio novi cooler CM Hyper TX3, i stavio pastu koja je dosla uz njega, ali problem je jos prisutan.Poslije toga sam update-ovo BIOS bez problema, uradio sam testiranje RAM memorije sa MemTestom, testiranje HDD-a, instalirao sam nove drivere za grafu, zvuk itd. ali opet isto. Sad najvise sumnjam na napojnu, malo je prasnjava ali ne puno, napojna ima 580W ali je nepoznata marka tj. "cunga lunga". :lol:
    Ovo je moja konfiguracija
    Intel C2D E4400 2.00GHz
    2GB A-data i 1GB Kingstone DDR2 mada nisam imao problema sto nisu iste marke
    ECS 945GCT maticna
    Gigabyte 9800GT 512MB grafa
    2 HDD-a 160GB maxtor PATA i 500GB Seagate Sata2
    i napojna Powmax 580W sa dva ventilatora, nidje veze :|
    Windows 7 ultimate 32-bit bio je 64bitni ali sam mislio da je do toga pa sam promjenio na 32
    Eto to je to, nadam se da ce neko znati u cemu je problem
    Hvala unaprijed... :smt003
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Izvadi jedan modul rama i jeda ne-sistemski HDD i pribaj vidi da li ce biti zakucavanja.

    Da li se zakucavanje desava kada radis nesto zahtjevno ili onako.. random ? I da li li je prije bila ista konfiguracija, prije zakucavanja ili si nesto nadogradio pa je problem nastao ?

    Prvo bih rekao da je napajanje. Ko zna kakvu struju daje. zato kazem da probas "olaksati". Je si li siguiran da nemas bad sektor na sistemskom disku ?
     
  3. Soviet

    Soviet Aktivista

    Pa desava se vecinom kad igram, a cesto se desi i kad tek upalim komp...nisam nista novo hardversko stavljao, jedino novi modem za net, kablovski modem.
    Na HDD-u nema bad sektor, samo neznam koliko je tacan Tune up disk doctor, i jos da dodam da HDD nekad ne prepozna pri POST screenu, sistemski HDD, i jedino mogu da udjem u BIOS i stavim na fabricke postavke i tek onda upali normalno...
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno nije zgodno ali bih digao cist sistem. Moze biti softwerske prirode. Drugo, uradi kao sto sam rekao (uradi prije dizanja novog sistema). SKini jeedan modul rama i drugi HDD.

    Po tvojoj prici, moze biti da napajanje pravi problem kada zatreba vise struje.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    moze biti do modema, tako je jaran imao BSOD zbog modema