Tastatura Razer Lycosa problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by zippoo, Feb 24, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav narode
    danas sam se malo ponovio sa tastaturom i misom i evo imam problema sa radom tastature
    kada sam kupio ,probao sam na poslu na laptopu,gdje je windows XP i odma ju je prepoznalo kao plug and play ,instaliralo neki interni driver i radila je,mis isto

    dodjem kuci ,ustekam mis,sve fercera (razer deathadder) a tastaturu nece da prepozna kao plug and play,pise dole da nije instaliran driver a windows je win7 32 bitni

    haj instaliram ja sa neta drivere,3.0 verzija i opet nece
    skinem neke maksuz za win 7 i nakon restarta je proradila jedno minutu i opet je dole izbacilo da je ne prepoznaje (u tray traci)

    od tada je vise nista ne prepoznaje,a pozadinsko osvjetljenje na njoj radi,mijenjao sam stekanje u druge USB portove,sve isto

    je li se neko susretao sa ovakvim problemom ?
    najgore je sto znam da je ispravna a zeza me nesto ?
    ima li neka caka da se ukljuci u driver programu od tastature ili nesto ,ovo me vec iznerviralo ?
    pisem evo sa stare :D
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    imao slican problem, kada ustekam nazad u USBove od ploce - dolazi do prekida itd. Ustekam naprijed u USB protove kucista - radi sve za 5. Pa mozda da probas.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene nece da radi ni ja jednom USBu
    ne znam sta da radim,tastatura je ispravna a nece da je prepozna
    u device manageru stoji po other device ,pise ime tastature i zuti uzvicnik i koji god driver instaliram,isto je
    kao da je ne prepoznaje,ibaci mi onaj error code 28,device not found
    kontam da mi nije sta problem sa USBovima,da uradim update sistema,zadnje sto je instalirano bio je service pack 1 za win 7 ali do sada je sve perfektno radilo,bilo sta da sam spajao
    kontaktirao prodavaca,kaze i kod njega win 7 i uredno je radila
    stvarno ne znam sta da radim,ima li jos nekih solucija ?
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta mislite,da li bi mi promjena windowsa mogla pomoci,da instaliram win8 ?
    da li bi to moglo biti sta do drivera unutrasnjih od windowsa
    evo sada sam stavio da mi skida i update za win 7,da vidim da nece sta popraviti jer tastatura je ispravna a nece da radi,iznervirao sam se
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo identican problem kao kod mene
    http://www.techpowerup.com/forums/threa ... lem.92660/

    samo sto sam je ja kupio polovnu i ne mogu je vratiti :D
    a evo ponio sam je na posao,ustekam u laptop i odma je prepozna i radi ,ali driveri ne valjaju,kada instaliramdrivere,ne mogu otvoriti control centar od drivera
    driveri 3.0,3.02 i 3.03 oficijelni od razera ,niti jedni ne rade,ni na win 7 ni na win xp

    da li bi mogao testirati preko virtuelne masine win 8 ,da li ce mi prepoznati tastaturu ?

    i jos nesto,ako budem dizao novi sistem,planiram instalirati 64bitni,jer imam 4 GB rama
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    kontaktiraj njihov support,mozda ti mogu baciti kakav driver kojeg inace nema na stranici..
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo me sav sretan :D
    upravo sam obrisao win 7 inabacio windows 8.1 i evo tastatura na ovom sistemu radi kao doksa
    vec sam mislio da ce biti prodati je ,jer mi ne radi a jedva uganjao tastaturu a da nije neka pljacka :D
    uglavnom,ovaj windows 8 je tako fluidan,sve leti na njemu,nevjerovatno a tek kako leti internet explorer 11
    imao sam i na win 7 IE ali je barem 10 puta bio sporiji nego na win 8 :D
    tema moze i pod kljuc,ionako niko nista nije ponudio u odgovorima