technics digitalni surround procesor SH-AC500D

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JasonX, Oct 11, 2008.

  1. JasonX

    JasonX Aktivista

    mozel se naci gdje ova komponenta ili sony,philips,pioneer... nije bitno
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam ti odgovorio na mail, ali evo opet ja sam imao AC300D koji nije imao dts pa sam htio da nabavim isto kao i ti AC500D ali nakon dvije godine potrage u bosni, hrvatskoj i srbiji sam se okanuo corava posla i kupio recive sa svim dekoderima a technicsa prodao.
     
  3. JasonX

    JasonX Aktivista

    Izgleda da ni meni ne preostaje nista drugo,Ma nego zao mi ove mrcine od pojacala,radi se o sa-ax6 resiveru(prednost na njemu a nisam uocio kod drugih jeste ta sto ima odvojeni kanal za pasivni subwoofer,u kombinaciji sa sb-w500 sve radi perfektno). Sacekacu jos malo pa ako se niko ne javi ,idemo na drugu varijantu,gore spomenutu.
    Krivo mi sto sam skoro uocio u Soglasima da je neki lik prodavao upravo ovaj dekoder sto trazim i zbog manjka vremena nazovem dan kasnije,naravno da bih samo cuo,zao mi je ,prodato.
    sve u svemu sta bidne,bice...
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam imao SA-AX 7 reciver i evo ga kod kolege znam tacno zasto ti je zao.
    On je kupio Pioneer DVD DV-600AV koji ima dekodere u sebi i lijepo spojio na njegove ulaze a cd, deck, i ostalo normalno na reciver i sada to radi fantasticno mozes i ti tako da rijesis problem.
    DV-600AV ima DD, DTS, Super Audio CD, DVD Audio, Divx, MP3, WMA ..... podrsku a sve dekodira bez greske.
     
  5. JasonX

    JasonX Aktivista

    Hvala na savjetu,vjerujem da je to dobro rjesenje,nego mali problem je sto sam u kompletu sa lg tv-om 1920p zaletio se i uzeo lg dvd fullhd upscaling ali bez 6ch izlaza.
    Sad prodaja ovog 10dana starog dvd,kupovina novog npr.taj pioneer mi se cini kao dobar izbor,malo mi je to komplikovano. razmislicu
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    I ovaj pioneer ti je 1080p upscaling pa bi mogao njega koristiti kao glavni dvd a taj kao stereo, ako ti se to isplati.
    Ja imam dva pioneera spojena sa HDMI na LCD i jos imam dvd recorder i dva cd playera sve spojeno digitalom na marantz reciver.
    Bio ti je na auto pijaci prosli vikend dobar Denon 5.1 reciver sa optickim i koaksialnim ulazima odlicno ocuvan crne boje za 200km. vjerujem da bi ga lik dao za kes i nize.
     
  7. JasonX

    JasonX Aktivista

    Vidjecu sta mi je najisplatnije,mozda odem i do pijace provjerim tog denon-a
     
  8. moragd

    moragd Novi član

    Technics SA-DX 930 100W po kanalu
    DTS+DOLBYDIGITAL dekoderi...
    (SPIDF)2x Opticki ulaz + 4 analogna

    300KM
    061 253 673
     
  9. JasonX

    JasonX Aktivista

    Odlicna je ponuda ali sa obzirom na moje zvucnike i pasivni subwoofer , ne odgovara mi.
    Tj. subwoofer nema integrisano pojacalo,zahtijeva poseban izlaz na pojacalu,kako mi je i spojeno sada.
    SA-dx930 izlazna snaga je 5 x 100 w din. jel tako (2x front,1 x centar, 2 x rear) nema 6 izlaza, jer je predvidjeno za spajanje sa aktivnim subwooferom.
    Tako da mi ne pase.Ali hvala u svakom slucaju.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Naj jeftinija ti je varijanta dvd sa dekoderom potkacis na tog tehnicsa za kucno kino, a oastale signale na druge ulaze na reciveru cd, tape, aux itd.
     
  11. moragd

    moragd Novi član

    da, treba mu aktivni sub. izlaz za sub je klasicni kompositni.
    sretno, ponuda je tu:))

    p.s a kakve frontove i centralni imas? ako su oni kako treba:), veliki, onda sub u malim stanovima nije potreban.
    ja sam na B&W 602 seriji. sub bi bio visak na ovom pojacalu. imas poziv na slusanje ako si voljan:))
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    I ja imam B&W 602 modificirane ali su prilicno lose radili na Technicsu dosta taman zvuk, ali sada na Marantzu rasturaju.
     
  13. moragd

    moragd Novi član

    hm, imao marantza i yamahu. dalo bi se sad raspravljati:)
    Dolby i DTS daleko najjaci na yamahi, stereo na Marantzu, techics dobar(od jedan do 5 _ 3,5) u oba polja. kompromise stalno radimo...
    kako mislis kmodificirane(driveri od marantza)? kod mene je serija S3 kao i centralni.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    U mene je ona stara prva serija, ali mi je kolega pacijent modificiro skretnice, damping i jos svasta ranije sam imao samostojece 603 ali su bili ko mezari u kici pa sam ih udao.
    Yamaha meni jako lose radi sa B&W zvucnicima previse ostar zvuk kao da su napucani visoki do daske, ja sam do sada promjenio 7-8 recivera raznih klasa ali mi je ovaj Marantz do sada najbolje legao ima sve sto mi treba 7.1 dobar u dts-u, dd-u, stereu ja zadovoljan.
    Sto se Technicsa tice imao sam sa-ax 940, sa-ax7, i par stereo pojacala i sva su mi bila losa, malo snage, griju se ko pegla i muljav zvuk vjerujmi da imam odlican sluh, audiom se bavim vise od 20 godina imao sam komponente koje neki mogu samo sanjati i nikada necu prezaliti sto sam sve to rasprodao (Quad 405, KEF 105 itd.) ova manija za HT-om me je zeznula sve nesto surraund, pa dd, pa dts na kraju sve ti dodije.
    Ali sve je to stvar ukusa ja dodem kod havera koji ima komponente od par desetina hiljada eura koje dize u nebo, te preseravanje sa kablovima od 500KM. i sl. pa mi zvuk nelezi, a opet cujem skroman sistem od malog pojacala i recimo par Tannoy zvucnika i sa dobrim rotel ili marantz cd-om i obori me sa nogu jebiga sve je to relativno.
     
  15. moragd

    moragd Novi član

    relativni=subjektivno u ovom slucaju:), ali potpisujem vecinu. Tannoy je mene odusevio u kombinaciji sa marantzom.
    Zivotno traganje za istinom. i ja sam nekada mjenjao nemilice, ali sad sam na technicsu. Ganjao sam da mi pase i DD i Stereo. Sad sve za 8/10, naravno u ovom cjenovnom rangu)
    haj bas mi je drago da ima entuzijasta u ovom polju. cujemo se nekad za neku kafu...
    Agdal
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Nema frke, ja so nekada mjenjao kao carape pa sam se smirio (neda zena vise), pazi do prije godinu dana sam imao sa-ax7 reciver je jedan od boljih pogotovo u stereu ako koristis bi-amp, ja sam koristio mission pasivni bandpass subwofer koji je ubijao i ako je bio kao igracka,sad sam uzeo pioneer sub. nije nesto ali infinity mi je crko od strujnog udara neisplati se popravljati tako da i ovaj pioneer obavlja svoj posao korektno.
    Moj reciver i dekoder ac300 sada rade kod kolege i prezadovoljan je mada nekoristi dekoder nego pioneer 585 dvd koji ima sve u sebi.
    Koji su ti ostali zvucnici, kod mene je centar B&W cc3, a zadnji B&W LM1 i dodatni za 7.1 neki mali sony cisto da nesto ima.
    P.S.
    Da nemislis da mrzim Technics imam ja cd player sl-ps 840 mislim da ih nema par u bih, nema ga u katalozima tamo je naj jaci bio 77o ovaj je za zapadno trziste i bio je skup ko sam vrag ali je zvijer.
     
  17. JasonX

    JasonX Aktivista

    Hocel prodavati taj ac300 dekoder
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Mogu ga pitati mada sumnjam taj cuva 4 pojacala, 3 pra zvucnika ima cd playera i dekova sam bog zna (jeste da je kupio vecinu od mene ali sta se moze), lud ko struja.