TeleKabel - kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Riddick, Dec 4, 2010.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Intresuje me da li je neko korisnik navedenog IP provajdera i koliko je kvalitetna konekcija? Preciznije da li je download i upload bar priblizno jednak brzini paketa koji se nude, a jos vise me intresuje koliko je stabilna konekcija u smislu oscilacija brzine neta!! BTW Svaka oscilacija preko 10% je previse!

    Koristim usluge Logosofta preko 5god. i bio sam najsretniji kad su nudili paket od 1024/1024kbps i 3.5-5GB prometa jer sam mogao normalno igrati preko neta :) Sad koristim paket od 2048/256kbps i flat rate, al to bas i nije idealna opcija za igranje preko neta... Evo vec preko 30 dana ne igram preko neta da se bezveze ne zivciram... Sa starom konekcijom mogao sam veoma lako parirati igracima iz zapadne evrope, a sad me upucaju ko nekog pocetnika... jer server cesto ne registruje ciste pogotke! Tako mi se desava da ispucam 15-20 metaka za 1 kill, a inace treba 1-2 metka.

    Mislio sam preci na TeleKabel i njihov paket 1024/1024 5GB za 20KM. Nadam se da ce 4x veci upload rijesiti moje probleme, a zamolio bi korisnike TeleKabel i usluge kablovski internet da opsirnije iznesu svoje misljenje o kvalitetu konekcije. BTW vise sam se umorio cekajuci xDSL od Logosofta... :|
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno si iz Zenice i mislis na Tin.ba ..kako spominjes 5GB od 20KM.

    Nista, sve super, sve fercera kako i treba. Brzina je ona koja je na papiru. NAkon sto sma ga uveo, pa nakon 2 sedmice bilo nekih problema ..ali sitnih. Trajalo je 2-3 dana da se desi da net uspori ili ga nema na neko krace vrijem. Nisam se nervirao. Sada sam vec treci (a mozda i duze) mjesec i sve ok.

    [​IMG]
     
  3. Riddick

    Riddick Aktivista

    Prije 2 mjeseca od njih pokupim opremu za internet sve spojim i uredim postavke na compu. Bump nema neta! Pokušam sve što je sa moje strane opet ne šljaka :? U narednih 10 dana zovem ih na fiksni i mobilni 30x oni uredno odbijaju pozive il se ne javljaju! Pošaljem poruku sa tačnim objašnjenjem gdje je kod njih problem, ma niko ništa! Njihovo radno vrijeme sa strankama je od 9-13h, znači ako radiš moraš otići s posla da ti riješe problem!! Poslije 20 dana odem do njih vratim im opremu, raskinem ugovor i svratim do "Support" da vidim "đe ba zapelo" :mrgreen: NISU MI UOPŠTE REAKTIVIRALI RAČUN, NIT SU MI UZELI MAC ADRESU I VEZALI ZA MOJ RAČUN! :lol: :lol: OK napravili su zajeb, al najblesavije je što sam im u tih 10 dana u 3 poruke tačno napisao gdje može biti problem i trebalo bi im samo 30 sec. da riješe moj slučaj. Za kraj, eto neče da mi naplate, e baš bi im platio ROFL. BTW dok sam bio kod "Support" uredno se nije javljao na moby il je odbijao pozive! :smt021
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato za 30 KM dobiješ 6 Mb/s :D
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    Da je i 10 Mbps opet bi razmislio :wink: BTW ne vezano za internet, jos prije rata citavo naselje je imalo svoju kablovsku (satelitsku) televiziju i oni su nam okupirali instalacije, a samo su ubacili mogucnost da te iskljuce sa "svoje" kablovske mreze!! :roll:

    P.S. ubjedljivo najlosiji ISP sa kojim sam se sreo je RoadRunner!
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li jos neko ima problema sa netom ovih dana ? Kao da ne radi dobro dok ga je danas nestalo na neko vrijeme. Kod sestre jucer nestalo takodjer dok je kod mene tada bilo signala.

    Evo malorpije opet nesto zeza ali kako koristim digitalnu televiziju na LCD-u te u drugoj prostoriji na CRT-u sa onim resiverom za digitalne kanale, na CRT-u nestalo nekih kanala dok na LCD-u tih kanala ima (ne znam za sve) te valjda nesto rade.

    Takodjer, ima li sta preciznije vezano za Telemah ? Cujem da ce Telemah preuzeti ovih dana.

    speedtest pokazuje da je ok:

    [​IMG]

    ..osim uploada.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Probah BF3 da vidim ping... sa 48 islo na 148.. laga gomila mada se zna stabilizirati. Valdja ovo srede.