Temperatura procesora

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 5L4Y3R, Aug 27, 2005.

  1. postal dude

    postal dude Aktivista

    pa dobro daj nam cijeli desktop nemoj mi ovih polovicnih stvari hehe salim se nije lose ja na clockanom 2.5 na 3.2 imam 39c° sa recomended coolerem
     
  2. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Samo da kazem da sam djelomično riješio pregrijavanje - dobro sam očistio ventilator :D i ponovo nanio pastu - sad se krece oko 50-60 C° u probe-u (niže u everestu)
     
  3. VR6

    VR6 Komšija

    dude ne kontam te
    i ja imam barton 2.5 , a temp mi je sa novom pastom i novim ventilatorom (posto je stari malo slabiji , sad je zalman vent.) 42-44
    ne kontam kako tebi ne prelazi 40 sa standardnim coolerom :S


    ps. moj cpu se moze otkljucat al ne znam kako :oops:
    moze li mi ko objasnit kako i ako otkljucam kake prednosti imam
    cpu proizveden 23.2.2003 , smedji...
    a probao sam clockat cpu , stavim ga na 181 fsb , 1.675 voltaru , mnozilac x11 , u sistemu radi normala , kad udjem u cs ili nfs nakon odrednjenog vremena me izbaci , a temp je normala , do 50 stepeni :cry:
    help plz
     
  4. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    E to se meni isto desava ali kad predem fsb od 192mhz mnozilac mi je zakljucan. Znaci maximalno sto sam uspio dobiti sa svojim bartonom 2500+ je 2.12 GHZ fsb 192 mnozilac 11 napon 1.725V temperatura trenutno 41 stepen prilikom igranja igri oko 47 stepeni.

    Malo sam i ja to istrazivao i evo koji sam odgovor dobio pa mozda i tebi pomogne

    jednostavno objašnjenje: loš stepping i možeš ti njemu dat i 3V al neće pomoć.
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    vr6 digni napon na 1.75 v i nebi trebalo biti problema.
    (kod mene je uvjek otvorena lijeva strana kucista sto objasnjava temp)

    ja sam clockao svoj 2.5 na:
    napon 1.9v (veoma rizicno-nepreporucujem)
    fsb 119 ( preko 119 se nemoze dici)
    mnozilac 11 (zakljucan mnozitelj)
    ----------------------
    to je max sa epoxovom maticnom
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    WTF???? Je li u tebe zeleni sve u redu...
    znam da je xp-120 monstrum ali 33 stupnja i na naponu od
    2.40V. mislim da ova 2.4 nisu u redu. Sa kaskadnim ne drze toliko A64 a ne sa zracnim
    Na koliko ti radi proc??
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija