1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Klokno sam Venica, na 2400MHZ radi, radio je i na 2500 vec na 285FSB-a nije htio da udje u win tako da sam ga vratio na 267 FSb-a da bude okruglo 2.4GHZ...

    Medjutim temperature ili ocitavanja su po meni poludila, juce je bilo u sobi hladnije temperatura procesora je bila oko 35 maticne 48.

    Danas pod opterecenjem igrice i ostala sr*** temp procesora se digla na max 43 a maticne nece preko 38 citano preko asus PC probe...

    Imali neki drugi program koji ce to realnije ocitati ili je to tako, nerealno da ne valjaju senzori....

    I jos nesto danas sam resetovo komp i od jednom poce pistati nesto na maticnoj i nista se nedesava ono i dalje pisti...onda sam dugme reset i proradi odma..sta bi to moglo biti???
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Te današnje temperature su ti tačne i sasvim su ok, a možeš probati: Everest i Speed Fan. To za pištanje ti je zbog overclocka, jer nemora značiti ako jednom boot-a na frekvenciji koju si postavio da će svaki put biti tako :wink:
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    A moze li biti da je do memorije???

    Jer ova PC 400 radi na 438Mhz, ova od PC433 Kinmax-ov modul od 256MB on moze sigurno na 438 raditi...

    Evo sad kad sam palio racunar isto se desilo, prvo pistanje, pa reset i radi, al sam ga vratio na 250Mhz fsb-a, a memorija se vratila na 206MHz vidjet cemo hoce li biti problema sad...

    A temp izgleda da su ok, upalio sam recording na asus probe-u kad sam igrao rise of nations, i temp se digla na 45 max i onda se vratila na 38 kad sam zavrsio...
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Pod OC sam mislio na svaki djelić koji si clockao a u to se podrazumijeva i RAM ;)
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Izgleda da je bilo do memorije, super talent pc400....

    Sad kako sam vratio svoju staru memoriju stavio u dual channel letti sve...samo doduse sad nemam 768 al jbg. nekad se moramo zrtvovati...
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Aj ba nije mema problem, jeftina je sada :D
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    DDR nije bash jeftin :p
    DDR2 jeste :p
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa nije valjda da ti je 256MB DDR400 skupo :shock: , jer njemu treba da bi popunio razliku :T
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Govorim generalno za cijene :|
    Po cijeni je 256DDR = 512DDR2 :p ... otprilike :p
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    To jeste, ali šta ćeš. DDR se tretira kao nešto staro (historijsko) pa mu je cijena zbog toga visoka :D
     
  11. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma nije skupo, al bih volio sad po 2 modula od 512 MB....

    Sad przi ovo na 2 po 256, tako da bi zaokruzio treba mi 512MB a to je vec 50 KM polovnih...

    Volio bih naci ovog kingmaxa pc433 jer je fakat extra memorija...satro super talent dobar za clocka, e bogami ovaj se nije pokazao kako dolikuje...
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Daj ubaci ponovo taj Supertalent i promijenit FSB:DDR ratio i da se ne mučiš ;)
     
  13. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Probao sam, i svaka freq osim standardne 400 i 3-3-3-8 pada u vodu, cak na 166 efektivno 333 na latenciji 2-2-2-6 isto se desava, a desava se i na 166 sa 3-3-3-8, evo do sada sa SuperKingmaxom, nikakvih problema, radi na 438 MHZ uz 2.5-3-3-7 propusnost preko 5500 MB/s read, preko 1600 MB/s write, latency 51.5 prema everestu....ja prezadovoljan jos da mi je naci 2x256 ili 2x512 da zaokruzim na gigu ...
     
  14. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    e jbg...izgleda nije ni do memorije, jutros kad sam palio komp. isti problem se desio.....evo sad sam spustio na 220MHZ FSb 1100HT i proc na 1980MHZ

    ono sto je interesantno jeste da na 2400 sistem je 100% stabilan, prime vrti po sat vremena nista se ne desava...neznam koji mu je k...

    POZ !
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako si ostavio napon procesora na "Auto" probaj ručno postaviti, isto tako i za memoriju. ASUS ploče povećavaj napon automatski kada ostaviš na "Auto" postavci ;)
     
  16. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    koje su vrijednosti napona za procesor, 1.45 a memorije 2.7V

    Jesam li u pravu??
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Default napon za DDR je 2.5V, a za procesor nisam siguran ali mislim da je 1.4V okruglo.
     
  18. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    OK, sad cu da probam...
     
  19. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    evo ga podesio sam vcore na 1.400 i memoriju imam minimum na 2.6, tako da sam stavio na pomenutu....

    Istina je da je u cpu-z v-core isao od 1.450 do 1.470 to sam i ja primjecivao al sam mislio da je to ok....


    Podeseno je pa cemo vidjeti imali napretka...

    Lijep pozdrav
     
  20. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Nista igrao sam rise of nations, zaledio racunar samo tako....

    Reset i evo sve na default-u, neznam fakat do cega je ebemu misha....

    Lijep pozdrav