Temperature na laptopu visoka ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by JaLa, May 5, 2011.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdrav raja,
    Meni na PCu temperatura precesora (jezgri) u idle je oko 40-45 C sa malo boljim hladnjakom.

    Na laptopu, jezgra 1 i jezgra 2 je oko 56 C u idle-u. Da li je to normalno, ili trebam otvarati laptop i cistiti i stavljati paste na cooler/procesor?
    U pitanju je 2-jezgreni AMD procesor, laptop je HP 625. Nije da me nervira, ali eto, cooler od procesora se svako malo pali jos jace i glasnije, zbog povisene temperature valjda.
    Temperatura HDDa je na oko 33 C, Maticne 50 C.
    Citanje sam vrsio sa AIDA64 Extreme Edition, i nadam se da su ocitanja bila tacna.

    Ako je bitno, Windows 7 64bit.
     
  2. System_X

    System_X Aktivista

    Ta se serija laptopa inače jako grije radi jakog grafičkog procesora i samog CPU-a. Ako ti se Windows nerusi, i na njemu mozes radi sasvim normalno, čak i sa težim aplikacijama, onda nemaš problema.
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Nisam koristio neke zahtjevnije aplikacije, ali za sada je sve ok. Nego jedino, sto se cooler vise cuje kad se proc. zagrije...
     
  4. System_X

    System_X Aktivista

    Pa mora sve vise cuti, ako se procesor vise grije jer se ventilator tada brze okrece. Testiraj malo laptop sa nekim tezim aplikacijama pa vidi hoce li se gasiti ili usporavati u radu.
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Pa znam da se mora vise cuti cooler ;) Zato sam i postavio pitanje...
    Ajd pogledam sa drugim aplikacijama pa javnem.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ako imas garanciju odnesi nek ociste i promjene pastu . neces nista izgubit ;)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    HP-ovi laptopi pogotovo oni sa AMD Turion procesorima.."Daleko im kuća bila od mene"..
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    ma ima garancija al u inostranstvu :)
    Uzet cu ja to u svoje ruke.