termalna traka za memorijske chipove

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dmr, Oct 18, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li se gdje kupiti kod nas?
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Trebala je i meni ali nisam nigdje u BiH nasao posjetio sam i zvao vecinu C. Shopova i radnji za sitnu elektroniku ali nigdje nisam nasao. Naletio sam na kraju na ebay-u na firmu iz njemacke, postarine im je veoma mala 1-3 € a cijena same termalne trake 1,29 € te salju u BiH.

    http://cgi.ebay.de/Waermeleitpad-3M-4x4 ... 5062wt_907

    Evo i link od te iste firme sve artikle salju u BiH:
    http://www.silencio-777.de/
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci nista kod nas :(. Za koliko dana ovo stigne od kad narucis?
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Od primanja uplate 7-10 dana(mislim da se racunaju radni dani samo). Stim da mozes jos nesto naruciti od njih do ukupne tezine od 50 grama jer salju u pismu, 2 € je postarina.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    dmr, zasto ti treba termalna traka ? Vecinu stvari mozes uraditi i sa termalnom pastom.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    treba drugu za memoriju na jednoj grafickoj koja je pod zajednickim hladnjakom sa gpu-om. Prije je bila termalna traka pa bih da stavim ponovo jer sumnjam da bi mogla pasta posto je preveliki zazor izmedju hladnjaka i memorije.
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa mislio sam ih zamjeniti isto kao i pasta sto se mijenja. Jer je on vise puta skidao i vidim da su pokupili dosta prljavstine :). A javim ako narucim.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    pa debela traka će se prije ponašati ko izolator... probaj staviti paste malo na čipove i stisni rukom hladnjak na gpu/mem, ako ostane paste na kuleru - gg.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    vec vidim po prijasnjoj traci da je ostalo oko 1-1,5mm debljine.

    EDIT: Malo sam pretjero ipak. Ima debljine oko 0,5mm :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Citao sam na vise mjesta da profi overclockeri rastavljaju grafe i vade tu termalnu traku jer zajednicki hladnjak ustvari zagrijava memorijske module vise nego sto bi se oni ugrijali bez hladnjaka tako da se onda memorija moze clockati vise nego kad je pod hladnjakom a da je to istina uvjerio sam se sad kad sam kupio ovu 4850 u koje su memoriski cipovi goli i mema se kloka bez beda 20%.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm. pa vrlo moguce, osim ako nije kakav vapor-x kuler :)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    reko sam ti odmah da su više štete nego koristi... ko i oni zalman plavi pasivci.

    samo kaos mogu napraviti u kompu i veće temp :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ostavio bi ih bez ikakvog hladjenja da nisu natkriveni hladnjakom grafe tj. da ima makar mali povjetrac od gpu venta da piri po njima. Ovako cu ostaviti kako je i bilo sa starom trakom, ne isplati mi se to mijenjati :mrgreen: