[Test] Gigabyte GA-N650SLI-DS4 650i SLI

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, May 6, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. azzaro

    azzaro Aktivista

    Zanimljivo.
    Volio bih cuti od ljudi koji prate ovaj trend,... jel ova pojava masovnog isticanja Quad Core samo trik ili ce haman sve od naredne godine preci na 4 jezgre???
    Vidim na svim novim plocama to im prvo zaokruze :)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma to je za Amere i slicne khmm ljude. Sto pise vise ili vece to kupuju. Eno gledam na ebayu, QuadCore 10GHz EQ6800/2GB-1066/n650i/8800-GTX/ASUS-SLI

    :lol:
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sta da kazem ...ja licno nisam ljubitelj dzigabajta ... cisto sve sto mi je doslo pod ruke je bilo ili shuhveli ili pokvareno.

    naravno ovo je high end koji se isplati uzet.... al za malo
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Salu na stranu, maticna RULA. Vec je ima u Hr po 1050kn, tako da ovo nije nikakav high-end. Barem cijenom ne. :mrgreen:

    Osobno cekam 650i Ultra verziju, uf samo da bude ovako dobra... :D SLI mi ne treba.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa nisam se nešto oduševio nvidia mbo u high-end segmentu (quad, dominator i balistix 1ghz 4gb, 2 x 8800gtx sli etc.)... loše, jako loše.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Ploča je super za cijenu. Meni su najljepši OC rezultati :smt091
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A obzirom da ce izac Ultra koja ce bit jos jeftinija...imat cemo totalni best-buy. Samo da bude ovako dobra.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma best-buy nvidia 775 ploča će izaći nikad... jednostavno po meni nisu dorasle intelovim čipsetima.

    znači kupiš nvidia ploču i nvidia sli ram ili koje sve gluposti neće izmisliti i imaš problema... tko tu koga?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tko je spominjao gluposti tipa SLI ram? :D

    Nego, hajd koja maticna na intelovom chipestu ima a da je bolja od ove? Naravno u rangu 1000kn. Ja ne vidim nijednu.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    p5b ili za stock intel westchester (po 900kn), da ne spominjem intel marble springs koja je oko 600kn ako se ne varam, a nadživiti će 4 ovih gigabyte mobo u quad sli spojene :wink:

    jel ti vrijedi išta visoki clock i slične gluposti ako ne možeš upaliti komp ili ti se kolje mbo sa memorijom?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    P5B ima opak vdroop. S druge strane, ova gigabyte-ica uopce nema vdroop. Cak ni P5B Dlx nit P5W DH nemaju tako kvalitetno uradjen naponski sklop.

    Nekako se ne mogu otet dojmu da se gigabyte popravlja. Kvragu, nije to MSI :D

    A Intelove maticne su kategorija za sebe. Pravi plug'n'play. :mrgreen:

    A vezano za memorijsku kompatibilnost, jos se ne zna kako stvari stoje sa ovom maticnom.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    vdroop nebitno... već sam par puta spominjao da kolega ima doma mini-server/workstation koja vrti p5b i 6300 na 500fsb 24/7 od prošlog ljeta, tako da toliko o tome.

    neću pametovati i reći da znam kako stoje stvari, ali prema viđenom do sada je dreq... a takav sustav ocjenjivanja me nije do sada baš iznevjerio. isto kao i ati chipseti - vidio si jednog, vidio si sve.
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    To da ima opak vdrop potvrđujem, ali taj vdrop nije problem ako se voltaža manuelno postavlja :wink:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako god na manuelno postavis, u idle-u ce ti proc radit na naponu visem nego sto mu treba. Ne treba meni ploca za neki ludi oc, ali vdroop me totalno odbija. I mali broj PCI slotova. Zbog tog kod mene P5B otpada.
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    3 PCI slota, minimalno jedan pojede grafa.

    Za vdroop nemam rijeci: 0.088V :shock:
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma ko' da je važno koliki je Vdrop ako je ono stabilno :wink: