Test Inteligencije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by iskusni, Nov 18, 2006.

?

Rezultat vam je bio:

Poll closed Dec 18, 2006.
  1. 80-90

    22 vote(s)
    100.0%
  2. 90-110

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 110-130

    0 vote(s)
    0.0%
  4. 130-150

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 150>

    0 vote(s)
    0.0%
  1. iskusni

    iskusni Komšija

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    oni koji ne znaju Engleski se mogu okusati na http://www.mensa.hr
    tu sam dobio 131 mislim, prije godinu dana, ovo mi se neda, kasno je, ujutro cu
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    [​IMG]
    zabrivanja me to sto Madonna ima bolji IQ od mene :mrgreen: :mrgreen:
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iq test treba polagati na maternjem jeziku
    i u kontrolisanim uslovima uz prisustvo psihologa.
    usput 112 je moj score prije jutarnje kafe
    :D
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    [​IMG]
    pitanja su mozgaska a malo vremena, u svim ovim testovima mi je glupo sto su vremenom ograniceni ali sa bas malo vremena, i ovo mi je bas cool [​IMG]
    kao benchmark za mozak, daleko sam najbolji u prepoznavanju uzorka, a da mi je sad znati zasto ce mi to sluzit u zivotu i sta je to zapravo :D
    DaVinci je najjaci 220(da mi je znati kad su njega testirali), i nisam znao da BillGates ima ovoliki IQ :shock: 160
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    dje ba, smeche.. samo me izbaci.. ja odgovaram ko pravi.. i bum vrati se na pocetnu.. pojma neam o cem je fazon :S
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    nakon silnog trokiranja tamo vamo, back povuci potegni na kraju mi jedva dade rezultat.. Personalized IQ report for Jasmin !

    Your age adjusted IQ score is 116 and the average score of all test takers is 100.

    i nije slikovno kao kod vas :D
     
  9. FearLess

    FearLess Aktivista

    Personalized IQ report for Adnan !

    Your age adjusted IQ score is 114 and the average score of all test takers is 100.



    nice score iakom sam samo preletjeo preko testa
     
  10. ---

    --- Aktivista

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uhhh bunch of crap - buduci da postoji preko 500 mentalnih cestica, da se dobije pravi i objektivan IQ, morao bi se raditi test za svaku od tih cestica (sto je i u stvarnoj psiholoskoj praksi nemoguce, pa zato ni ne volim testove inteligencije). ovo je vise igra nego dobar test. trenutna motivacija i kolicina sna prethodne noci uveliko utjece na rezultat...
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    tako je. ljudi upoznajte buduceg psihologa :mrgreen:
     
  13. Ace_

    Ace_ Aktivista

    istina, pored toga visok IQ ne mora znaciti da je osoba pametna, jer znanje(koje se stjece trudom) je jedno, a inteligencija je drugo, hvalit se visokim IQ-om nije neki fazon ako iza toga nemate neka dostignuca(kao Bill Gates recimo)
    ali niko nije rekao da je ovo pravi IQ test, zabava je i dadne ti neku pribliznu ocjenu da se dobro osjecas jer si iznad prosjeka(u ovom slucaju glupih amera) :D
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    da utvrdimo jednu stvar:
    PAMET - pamet nije inteligencija, to je naš način razmišljanja i to je ono što nas čini boljim/lošijim u nečemu
    INTELIGENCIJA - je naša mentalna sposobnost za rad sa nekim tipovima zadataka.

    Znam 4 ljudi koji imaju visok IQ ali samo zato što su bili vrijedni stalno nešto vježbali i sl. , ali jedan od te četvorice je totalno bez pameti, tako ako ste dobili nizak IQ bilo gdje to ne znači ništa. Puno na to utiču: raspoloženje, umor, psihički problemi, zdravstveni problemi i sl.

    Zaključak: Imati visok IQ nije toliko važno kao biti pametan. Nažalost ljudi stalno miješaju "pamet" i "inteligenciju" pa dolazi do opšte zabune.
    Ljudi budite pametni a ne inteligentni :roll: :mrgreen:
     
  15. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ja probo kaze da sam vec uradio. Vjerovatno neki novi nivo inteligencije. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Il pamti IP pa mi se sad ne konektuje ponovo.
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Upravo zato mi i jesmo u prednosti, što radimo na engleskom. Trebamo dodati po koji bod radi obavljanja testa u otežanim uvjetima 8)
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    iskusni - previse si to banalizirao brate. takva "narodna" razmisljanja mi u psihologiji zovemo "implicitnim teorijama". :wink:
    uglavnom si upravu, ali imalo bi se na to jos sta dodati. :mrgreen: U svakom slucaju ove kojekakve testove inteligencije po netu ni slucajno uzimati ozbiljno.
     
  18. Ace_

    Ace_ Aktivista

    nemozes postavit anketu a da se ljudi ne zajebavaju s njom, >150 izgleda da imamo ovdje 2 Ajnstajna
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    ponavljam: INTELIGENCIJA NIJE NAJVAŽNIJA!!!!!
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    naravno da nije, bitnije je koji mobitel imaš.