The Elder Scrolls IV: Oblivion PC - PS3

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, Jul 13, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Gledao sam screenshotove od obje verzije igre. Po meni isplatljivije je uzeti konzolu za 1400 Km i uživati u svim detaljima bez trzanja.

    Mada, neki dan sam kod prijatelja koji je kupio novi komp (8800GTS 320MB SC, 2 GB DDR2 800 itd.) probao malo Oblivion čije su grafičke postavke bile na maksimumu na rezoluciji od 1600x1200 i zaista sam ostao oduševljen grafikom i svom tom ljepotom i oštrinom.
    Međutim, za ugodno igranje Obliviona treba komp koji košta oko 2000 km a PS3 košta 1400 KM s tim da će se u narednih 7 godina proizvoditi sve bolje i bolje igre a sve će se moći izvoditi bez pitanja hoće li trzati, na kraju se dođe do zaključka je konzola isplatljivija.

    Ali ono što se ja trenutno pitam je to da li Oblivion na PC-u kada je sve na maksimumu izgleda znatno bolje nego Oblivion na PS3. Jer kada sam maloprije gledao screenshotove za PS3 ne djeluje mi tako dobro kao što je bilo kod ovog prijatelja. Moguće je da na HDTV-u to izgleda bolje. Šta vi mislite?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda bolje sa max detaljima na kompu, ali znatno ne. 1360x768 sa 4x AA nije mala stvar. Uglavnom PS3+HDTV daje fenomenalne rezultate. Mada onda treba sacekati septembar i GOTY verziju Obliviona ako ti je do njega stalo. Pusti one price za malu djecu "komp moze raditi vise stvari".
    Nadam se da ti prijatelj ima HDTV, jer u suprotnom nisi vidio masu stvari.
     
  3. TopniK

    TopniK Komšija

    Prijatelj ima komp i 21'' CRT. Ma to ja onako pitam jer sam planirao trenutnu ušteđevinu uložiti u komp. ali sam definitivno odlučio sačekati jedno godinu dana i kupiti PS3 i HDTV za cijenu današnjeg High Class PC-a koji će naravno, godinu dana nakon toga biti prosječna konfiguracija. Za nekih godinu dana i cijena PS3 i HDTV-a će pasti a za pretpostaviti je i da će igre biti ''pristupačnije.'':)

    Za rad (Photoshop, Corel i sl.), Internet i gledanje filmova ovaj komp mi je i više nego dovoljan, a za igranje ću uzeti konzolu i uživati narednih 5-6 godina.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da imas LCD monitor, mogao si odmah uzeti PS3 i igrati se dok HDTV ne bude jeftin, ali nije strasno ni godinu sacekati da se napravi dobrih igara...
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa trenutno za PS3 ima samo Oblivion kao HIT a sve ostalo je manje više. Zato će tek za nekih godinu dana biti mnogo hitova za PS3 uključujući Metal Gear 4.:)
     
  6. Raptor

    Raptor Aktivista

    Veci hitovi su resistance i motorstorm... Ali sad ce naslovi. Lair otvara ovaj period top-igara...
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Oblivion je dobra investicija jer ga mozes igrati bruku vremena, ali po svemu ostalom, Motorstorm i Resistance su mi bolje igre. I naravno Ninja Gaiden...
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto ti kakva je situacij kad je Motorstorm top igra za jednu vrhunsku konzolu. Neisplati se PS3 uzimat još godinu dana, a ako tada ne bude piraterije onda se neisplati nikako.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pravi balkanac - ne valja konzola ako nema piraterije. :roll:
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Treba ovo u roflmao staviti :mrgreen:
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Daj ne seri, ako ti uživaš davat 120km za igru samo naprjed.

    Plačem od smjeha.

    Bahamut, koliko ti imaš kući originalnih igara?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sveukupno za sve platforme sto imam, otprilike 30 originalnih naslova. Znaci svaku konzolu koju imam, otplatio sam je u vrijednosti igara i podrzao kompanije koje me zabavljaju godinama.

    Ne uzivam ja davati pare na gluposti, ali na dobru zabavu nije puno dati 60E mjesecno. Ako se pojavi piraterija super bolje svima, ako ne, svejedno cu igrati najbolje i omiljene igre.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    nazalost kod nas je takva situacija da ako nema piraterije to onda i neprolazi kod sire narodne mase.pa M$ i Nintendo sa svojim konzolama i nisu popularni bas iz razloga sto kod njih nije izrazena piraterija.sjetite se da je SNES kod nas bio popularan jer je uvijek na pijaci bilo za nabavit tzv.disketa(igara).

    a sto se tice teme sto se mene tice TES je bolji na PCu nego na konzolama :roll:
    Svejedno nevolim ovaj tip RPG,drazi su mi oni iz pticije perspektive :p
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne bas. prvi Xbox je bila konzola sa najizrazenijom piraterijom i dodatnim mogucnostima u to vrijeme i najlaksa za piratiziranje, a i GameCube modovi postoje vec duze vrijeme. problem je bio u igrama.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Misliš na Japanske RPG-ove. Da i meni su draži.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    @bahamut:znam ja itekako M$ i xbox pirateriju ;) pa i sad ponekad odigram GoW na x360 MODovanom,a na MODovanaom xboxu sam Burnout3 presao tako da znam kako je to.i da ona mogucnost snimanja statusai profila na HDD na xboxu mi je bila velika prednost u odnosu na PS2 jer nemoras uvijek vadit MemCard i nemas nekih problema sa prostorom ;) mada opet vecina raje igra se na PS2,sto radi Gamepada jer su na njeg navikli jos od PS One,a i sto xbox ovdje nije popularan.pa samo 2 videoteke ili igraone u ZE su imale xbox a njih najmanje 50 ima PS2 :roll: mada i sam puuuno vise igram ps2 od xboxa draze mi je otic na xbox i da lagano mijenjam igre pritiskom na 4dugmeta istovremeno nego da na ps2 uvijek moram resetirat konzolu :(
    a za GC nisam upucen i necu da komentarisem uzecemo da si ti u pravu :wink:

    @Haker:da mislim na japanski stil i neznam dal smo se dobro razumjeli ali ja nevolim taj stil,mada ima dobrih igara.najveci mi je problem borba na poteze koje licno nisam ljubitelj.

    EDIT:nisam mislio na japanski stil kada sam govorio o TESu.mislio sam da nevolim to sto su ove igre iz prvog lica,mada se moze prebacit i u trece ali svejedno nevolim taj tip.i sve sto sam napisao u vezi japanskog stila RPGa stoji i dalje.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    A fejkera, svršava na Fallout a ne gotovi borbu na poteze.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    rekoh ti ja - najbolje igre su na PS2, nije to zbog gamepada ili necega drugog.

    to i ja radim na PS2. nikakav problem.

    daj odluci se sta volis. :roll:
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    nekontam sta vam nije jasno.nevolim RPG tipa TES,Gothic,FF,Digital devil saga.nekazem ja da to necu poigrat,ali jednostavno negotivim,draze cu poigrat igre tipa Diabla.i odkud to da sam ja toliki fan Fallouta :shock: ako bacim koji info o nadolazecem dijelu i ako ga cijenim neznaci da je on meni "The Best".

    @baha:nebih diskutovam gdje su najbolje igre ;) igram sta mi dodje pod ruku.mada sam se PS2 daleko vise naigrao,tako reci odrastao sam na PSu od PS1 pa preko PS2 pa do ako Bog da jednog dana PS3,ali nebjezim od igranja na xboxu.

    Neznam kako ti to radis na PS2 ali ja i pored HDDa nemogu to radit :cry: ak mozes da to pojasnis i otkrijes svoje "tajne" :mrgreen:

    jel treba da nabrajam sta volim? :mrgreen:
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cek koliko sam razumio, tebi je nakon igranja jedne igre (pretpostavimo barem pola sata igranja) mrsko ustati do konzole i resetovati je da bi iz hdd menija izabrao drugu igru? to je tebi prednost jedne konzole nad drugom?