Titan II Pro - Podešavanje RPM-a A-RGB ventilatorima zakačenim na modul

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by iPlay, Sep 14, 2020.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Pozdrav ekipa, treba mi mala pomoć,

    Nabavio sam si si novo kućište MS Titan II Pro sa kojim sa jako zadovoljan. Kaže @Ibrica preporuči me raji na HWB, eto preporučio, sljedeći put imam popust! :D

    Naime, ne uspjevam da podesim ove A-RGB ventilatore da mi rade na "Custom" profilu. U BIOS-u podesim brzine obrtaja prema određenim temperaturama. Na Profilu sam odabrao PWM mode i a čudno mi je što se ne učitava RPM. Kada spasim postavke BIOS-a i restartujem komp, ventilatori koji su na modulu nastave raditi na 100%.

    Ploča je Asrock B450M Pro4. Pored RGB ventilatora koji dođu uz kućište imam dodatno zakačena dva 140 mm na vrhu koji izbacuju topli zrak.

    Postavka PIN-ova je sljedeća:

    CPU_FAN - zakačen AMD Wraith Prism LED (radi normalno, učitava RPM sa "Custom" profilom)
    CPU_FAN2/WP - zakačen modul kućišta na kojem su spojena 3 RGB ventilatora 4-PIN, ne učitava RPM
    CHA_FAN1/WP - prazno
    CHA_FAN2/WP - zakačen Cooler Master 140 mm ventilator 3-PIN (radi normalno, učitava RPM sa "Custom" profilom)
    CHA_FAN3/WP - zakačen Cooler Master 140 mm ventilator 3-PIN (radi normalno, učitava RPM sa "Custom" profilom)

    Da li ima veze što idu preko modula? Neki savijet?


    PS: Ako admi može korigovati ovaj naslov, prebrzo sam kliknuo na objavu. Hvala
     
    Last edited: Sep 14, 2020
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima, koliko znam ne možeš imati PWM kontrolu preko splittera/modula. Ako u bios-u postoji DC kontrola ventilatora onda koristi to.
     
    iPlay likes this.