tivi.ba

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by dmr, Oct 18, 2015.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nikako da mi proradi tivi.ba na PCu, ni na jednom browseru. Samo pise buffering i nijedan program ne krece. Na iphonu sve radi ok. Ima li jos neko ovaj problem i moze li se rijesiti?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Evo testirao sam sad i kod mene sve fercera, osim TVSlon :D Ostale sam iskliktao vecinu i rade. Mozda ne moze istovremeno sa dva ista logina ako si na iphone-u u isto vrijeme, da nisu blokirali to?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    probao sam i drugi login napraviti i isto. Nekada u pocetku, prije godinu, je radilo i to samo sa chroma, al sad nece ni sa njega. Tebi radi sa svih browsera ili samo chrome, ako da koja je verzija chroma?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Chrome je "Version 46.0.2490.71 m". A da ispostujem Microsoft evo sad sam probao i sa IE11 i fercera i tu. Da kazem da ti je sta do providera, ne bi te zezalo na iPhonu onda. Osim ako ne koriste nesto drugo na mobile app. Jesi na BHTelecomu?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    jesam na bh telecomu sam, mislio sam da nisu oni sta blokirali ali eto kod tebe radi. Osim ako nisi na bh telecomu? :)

    EDIT: Vrijedi li aktivirati ovaj web moja tv za 1.17KM, ima li HD kanala?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Jesam, na MojaTV. Ili blokiraju samo one koji ne koriste njihovu IPTV :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li ti iskoce neke reklame u donjem desnom cosku kada treba da krene neki od kanala na tivi.ba?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Druze, sad sam probao sa kompjutera sa posla i ne radi, a mi smo na netflat50 cini mi se. Tako da je vrlo moguce da ovo zadnje sto sam se zezao da zapravo mi ne treba smajli :D

    Dobijes li ovaj TypeError - Error #1009?

    EDIT: Iskoce mi reklame i kod kuce i na poslu. Sve je isto osim buffering i na kraju ova greska koju sam napisao maloprije.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, nakon bufferinga poslije nekih 2-3 minute izbaci taj error. Znaci blokirali da bi koristili njihovu web tv :). Ako neko koristi moja webtv nek nabaci neki komentar o kvalitetu slike i da li ima HD kanala. Hvala Selvine

    EDIT: Evo ga proradi, mijenjao sam dnsove u postavkama modema i na 195.222.60.60 proradi, a siguran sam da prije nije radilo :)

    EDIT2: Radi samo Pink :D

    EDIT3: Nakon islaska i ponovnog ulaska u tivi.ba ne radi opet nista, wtf?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Haha, ne znam ti sad reci. Sumnjam da su ostavili samo 1 kanal da nije blokiran ako su uopste sta blokirali :D Kod kuce su mi 195.222.32.30 i 195.222.60.60 dns serveri, a na poslu ne znam, jer imamo svoje na mrezi, tako da mi stoje lokalne IP adrese. Probaj google-ove dns-ove da makar to izbacis kao opciju, mada ne vjerujem da to moze biti uzrok. Valjda se jos neko javi sa telecom-ovim adsl-om da potvrdi ili negira tvrdnju :D
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo ja sad probao sa Edge browsera i radi mi. Neće neki kanali (2 samo ne rade čini mi se) ali većina hoće. Telemach provajder.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Selvine de nabaci screen shotove postavki iz modema. Da nije sta ukljuceno ili iskljuceno sto znaci za tivi.ba.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    tp link je modem, al iste su postavke. Sta je sa ostalima na bh telecomu, da li svima radi?
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moze li se ovaj tivi gledati van bih? Ne vidim nigdje, vjerovatno mi treba proxy
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne moze vani.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Evo jos jednu sam dobio potvrdu da na mojatv radi u Tuzli. Raspitaj se kod jos koga ko ima adsl, jer ovdje ti niko od forumasa sa bh telecom adsl-om nije odgovorio koliko vidim. Ako je nekome mrsko da se registruje, daj im i login :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma sta mi vrijedi kad kod mene ne radi :), ako ko isproba dobro i jest. Nego koliko je bolja slika na moja tv od moja web tv? Sad probo ovu webtv i uzas slika.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Nisam nikad gledao web varijantu, ova "obicna" nije nesto posebno ali je gledljiva :D U svakom slucaju zavisi od kanala do kanala.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tivi je HD za moja web tv :)