Top lista Unigine Superposition rezultata

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Soviet, Jul 10, 2018.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sa OC izvucem oko 7200 sa 2085Mhz na gpu i 7400 na memoriji. Nema sanse da dignem memoriju na 8000. Doduse kod mene je hladnjak sa dva venta tako da sam ogranicen po tom pitanju. Mozda je i napojna knap, Corsair CS650M.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cudno. Koliko sam vidio svaka 3060Ti moze 8000 memoriju. Ali kartica je GPU limited, ne memory limited, isti RAM je i na 3070, identican.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo sad sam ponovo, ide memorija na 8000Mhz, ali sam smanjio gpu clock. Zbog toga je crashalo. A utice ipak i velicina hladnjaka jer u testu, iako je gpu u afterburneru na 2000Mhz, u testu drzi gpu clock na oko 1850Mhz, a temp su oko 75C.
    Nije puno uticalo na rezultat, oko 7300.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ti do hladnjaka nego do preoptimisticnog overclocka. 3060Ti je jako ogranicen po pitanju overclocka, sve zbog power limita, kartica udari u power limit cim overclockas.

    Koliki ti je power limit? Kod mene je jedan 8-pin PCI-E konektor i 220W, preko ne ide. Pa ipak, vidio sam 3060Ti sa 250W+ limitom, opet se ne dobije neki znacajan boost. Ali u svakom slucaju uz malo optimizacije, dobijes i nizu potrosnju i vece performanse u odnosu na stock.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I kod mene je jedan 8pin, a power limit u afterburneru je maksimalno 105%, temp limit 90C.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo malo bolji od mene, power limit sam povecao na 114%, ali opet klok spada na 1860MHz :)

    [​IMG]
     
    Reventon likes this.
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo i od mene 1080P Extreme i 4K Optimized

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Picoooka likes this.